Rehabilitacja bez kolejek

Przewlekłe bóle, urazy, bóle stawów czy kręgosłupa to dolegliwości, które kwalifikują się do rehabilitacji. Wad tych niedomagań nie można bagatelizować. Według specjalistów w takich sytuacjach należy od razu podjąć leczenie. W Polsce jednak ciężko mieć takie przekonanie. Wszystkiemu winne są terminy kolejki i czas oczekiwania na wizytę, zdarza się i tak, że musimy poczekać na wizytę nawet 1 rok.

wizyta u lekarzaPilne skierowanie

Ciężko wyobrazić sobie sytuację w której chora osoba musi czekać kilkanaście miesięcy na rehabilitację. W szczególnych przypadkach sprawa ma się tak, że lekarz prowadzący wydaje po prostu pilne skierowanie na leczenie. Jednak nie zawsze jest to pewnik jeśli chodzi o szybki termin wizyty. Wiele zależy od danej placówki medycznej, liczby chorych i limitu przyjęć.

Niepubliczna opieka medyczna

Nie bez znaczenia są tutaj niepubliczne ośrodki medyczne. Właśnie w takich sytuacjach są pacjentom niezwykle potrzebne. Wiele osób jednak uważa, że koszt leczenia w takich miejscach jest nie należy do najtańszych. Jednak trzeba pamiętać, że wiele prywatnych ośrodków medycznych działa w porozumieniu z NFZ – posiada więc dofinansowanie państwowe. Koszta leczenia w takich instytucjach nie są wtedy już tak wysokie jak się każdemu wydaje.

recepta

Korzystając z prywatnej opieki medycznej możemy liczyć przede wszystkim na zdecydowanie krótsze terminy oczekiwania na wizytę. Czasem nawet i bez kolejek. Co więcej w takich gabinetach mamy szansę spotkać tylko wykwalifikowanych fizjoterapeutów, rehabilitacja prowadzona w takich placówkach jest na wysokim poziomie. Rehabilitacja na kręgosłup, na kończyny górne i dolne w tym terapia ultradźwiękowa czy krioterapia miejscowa to tylko niektóre ze świadczonych usług w placówkach medycznych.

Znane placówki medyczne w Polskich miastach:

Pro-Medyk gabinet masażu -Łódź, Widzew
Aktiv Med – Katowice

Szczegóły dotyczące funkcjonowania niepublicznych placówek zdrowia znajdziesz TUTAJ

Next Post

Prywatne przedszkola, czy publiczne?

pt. sie 10 , 2018
Placówki prywatne w ostatnich latach stały się dość często wybieraną instytucją wychowania przedszkolnego. I nic dziwnego. Coraz bardziej konkurencyjna oferta sprawia, że wielu rodziców może sobie pozwolić na taki wydatek, a co za tym idzie, stają przed dylematem – przedszkole prywatne, czy państwowe.

Może też Cię zainteresować