Docieplanie granulatem domu

Wiele nowych budynków, i niemal wszystkie stare, potrzebują dodatkowego ocieplenia, aby ich mieszkańcy mogli cieszyć się odpowiednimi temperaturami przez cały rok i uniknąć sytuacji, gdy zimą będzie w pomieszczeniach zbyt chłodno, a latem za ciepło. Użytkownicy danego budynku powinni sami zdecydować się na jego docieplenie. Jednym z najciekawszych i coraz popularniejszych dziś rozwiązań jest docieplanie granulatem z, na przykład, celulozy. Dzięki odpowiedniemu urządzeniu można spokojnie wypełnić wszystkie zakamarki domu, nawet te trudno dostępne. Warto zauważyć, że specjaliści polecają pokryć dach i poddasze właśnie taką substancją, ale do ocieplenia elewacji można zastosować wełnę czy styropian. Jednak tylko docieplenie granulatem z celulozy pozwala uzyskać doskonałe uszczelnienie, które będzie działać tak, jak powinno, nie powstaną żadne mostki, przez które będzie uciekać ciepłe powietrze, ani też izolacja nie opadnie.

Czy warto?

Docieplanie granulatem z celulozy czy pianki termoizolacyjnej to dziś jedno z najpopularniejszych rozwiązań, jakie oferuje rynek. Takie rozwiązanie ma wiele funkcji, tak więc dobrze umieścić go w szczelinach naszego domu. Granulat z celulozy będzie nas chronić przed grzybem, pleśnią, szkodnikami a nawet ogniem, gdyż w momencie zetknięcia z nim będzie go gasić i pożar nie rozprzestrzeni się dalej.

Jak zainstalować granulat?

Docieplanie granulatem nie wykonuje się oczywiście ręcznie. Używa się do tego specjalnego przyrządu, który ma za zadanie wdmuchiwać granulat pomiędzy szczeliny. Warto zauważyć, że takiej izolacji można nadać taką grubość, jaką będziemy chcieli. Jeśli chcemy rozpocząć pracę z granulatem musimy pamiętać także o tym, że dom musi być w stanie zamkniętym. To proces znacznie krótszy niż układanie izolacji w płytach czy matach. Materiał jest transportowany przez firmę w odpowiednim urządzeniu, które pozwala wdmuchiwać go w nawet najmniejsze szczeliny.

Docieplanie granulatem – kiedy się na to zdecydować?

Kiedy najlepiej zdecydować się na wykonanie docieplania granulatem? Przede wszystkim powinny się na nie zdecydować osoby, które zamieszkują nie najnowsze domy. Docieplanie granulatem można wypełnić szczeliny, ale także uszczelnić stare i nieszczelne już izolacje termiczne. Więcej informacji o tym dociepleniu znajdziesz na: https://www.prodartech.pl/wdmuchiwanie-granulatow/.

Next Post

Wypożyczalnia sprzętu fotograficznego - co warto o tym wiedzieć?

pon. gru 2 , 2019
Profesjonalnej jakości sprzęt fotograficzny wymaga często dość sporych środków finansowych. Najczęściej chcielibyśmy przetestować sprzęt przed zakupem, ale w wielu przypadkach nie ma takiej możliwości. W takim razie doskonałym rozwiązaniem okazuje się skorzystanie z… wypożyczalni sprzętu fotograficznego. Taka usługa to doskonała pomoc także wtedy, gdy potrzebujemy czegoś tylko na chwilę – […]
Wypożyczalnia sprzętu fotograficznego

Może też Cię zainteresować