Rekuperacja – co musisz o niej wiedzieć?

Rekuperacja to system, który coraz częściej montujemy w swoich domach. Nie można się jednak temu dziwić. System ten wpływa zdecydowanie mocno na komfort naszego życia. Odzyskując ciepło, opierając się na ruchu powietrza, możemy sporo zaoszczędzić, a także cieszyć się odpowiednią temperaturą. O czym powinniśmy więc wiedzieć? Oto kilka informacji! Z całą pewnością pomogą Ci one podjąć decyzję o montażu rekuperacji – choć od siebie powiemy, że jest to bardzo dobre rozwiązanie dla domu.

Rekuperacja Śląsk – czym ona jest?

Rekuperacja Śląsk pozwala nam usuwać zużyte i niezbyt korzystne powietrze z wnętrza naszego domu i zastąpić je czystym. Jednocześnie system odzyskuje część zgromadzonego w powietrzu ciepła. Rekuperacja to alternatywa dla wentylacji grawitacyjnej oraz klimatyzacji. System działa za pomocą ruchu powietrza, który wytwarza sama maszyna. Ogromnym plusem rekuperacji jest to, że możemy w prosty sposób kontrolować powietrze nawiewane, jak i wywiewane. To właśnie to rozwiązanie pozwala nam na odzyskanie ciepła z nagrzanego i zanieczyszczonego powietrza. Rekuperacja to nie tylko dobry wybór pod kątem ekonomicznym, ale również ekologicznym. Dlaczego? Rekuperator niweluje straty ciepła nawet w połowie – ciepło ucieka często przez wentylację, jeśli działa w sposób naturalny.

Zalety montażu – rekuperacja Śląsk

Jakie zalety ma rekuperacja Śląsk? Przede wszystkim rekuperacja ma zdecydowanie większą przewagę niż powszechnie (i nadal chętnie) stosowana, szczególnie w budownictwie tradycyjnym wentylacja grawitacyjna. Przede wszystkim dlatego, że wentylacja grawitacyjna umożliwia przepływ jednego strumienia powietrza, który jest regulowany przez ciśnienie zewnętrzne. W przypadku rekuperacji to my kontrolujemy jego przepływ, dzięki czemu nie tracimy ciepła z naszego domu, a powietrze jest stale filtrowane. Rekuperacja Śląsk to świetne rozwiązanie, szczególnie ze względu na jakość powietrza, szczególnie w sezonie zimowym.

Rekuperacja Śląsk – sprawdź najważniejsze informacje na stronie  .

Next Post

Co znajdziemy w nowej ofercie Skody?

pt. sty 28 , 2022
Skoda to marka, którą chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. W statystykach sprzedażowych na rynku auto moto marka Skoda również radzi sobie świetnie.

Może też Cię zainteresować