Wypożyczalnia sprzętu fotograficznego – co warto o tym wiedzieć?

Profesjonalnej jakości sprzęt fotograficzny wymaga często dość sporych środków finansowych. Najczęściej chcielibyśmy przetestować sprzęt przed zakupem, ale w wielu przypadkach nie ma takiej możliwości. W takim razie doskonałym rozwiązaniem okazuje się skorzystanie z… wypożyczalni sprzętu fotograficznego. Taka usługa to doskonała pomoc także wtedy, gdy potrzebujemy czegoś tylko na chwilę – pracujemy nad jakimś oryginalnym projektem albo po prostu coś z naszego sprzętu uległo zniszczeniu i potrzebujemy “na szybko” wypożyczyć coś, ale tylko na chwilę, gdyż zamierzamy później wnikliwie skupić się na wyborze nowego sprzętu. Wypożyczalnia pozwala także zaoszczędzić więcej pieniędzy na coś lepszego, jednocześnie nie rezygnując z używania elementów, których raczej używaliśmy do tej pory od czasu do czasu.   

Co można wypożyczyć?

W ofercie wypożyczalni, takich jak na przykład tutaj: https://notopstryk.pl/pl/i/Wypozyczalnia/28, można znaleźć oczywiście aparaty i obiektywy, ale także lampy, statywy czy kalibratory i wiele innych. Podczas korzystania z wypożyczonego sprzętu można spokojnie poszukiwać dla siebie czegoś na stałe. 

  1. Sprzęt fotograficzny – wszelkiego rodzaju aparaty fotograficzne i obiektywy, statywy, lampy błyskowe, głowice fotograficzne oraz plecaki i torby, karty pamięci i inne akcesoria;
  2. Sprzęt studyjny – czyli wszystko co przyda nam się w studio – lampy, statywy, tła, klipsy, światłomierze, torby, uchwyty;
  3.  Sprzęt video – oświetlenie, rejestratory, mikrofony, drony, stabilizatory obrazu, statywy, także kamery;
  4. Sprzęt do edycji oraz wydruku – monitory, drukarki, skanery, tablety graficzne czy kalibratory.

Dzięki bogatej ofercie wypożyczalni każdy, nawet a może zwłaszcza, początkujący fotograf może wykonać profesjonalne zdjęcia specjalistycznym sprzętem lub wykonać doskonałej jakości film za niewielką opłatą. 

Jak wypożyczyć sprzęt fotograficzny?

Aby wypożyczyć sprzęt fotograficzny należy wykonać zaledwie kilka prostych kroków. Mowa oczywiście o: 1) wybraniu odpowiedniego sprzętu fotograficznego, studyjnego, video czy do edycji i wydruku – czyli wystarczy dobrać właściwi sprzęt do naszych wymagań ze strony wypożyczalni; 2) następnie należy złożyć zamówienie, podczas tej czynności należy określić typ sprzętu, ilość, jaka jest nam potrzebna oraz czas, przez jaki chcemy korzystać z urządzenia. W przypadku każdej oferty mamy cenę wynajmu na dzień, a także ceny za kilka dni oraz niekiedy kaucję; 3) po wyborze sprzętu musimy dokonać płatności – składa się ona z dwóch czynności, jedna to opłacenie kaucji zwrotnej, to nic innego jak zabezpieczenie dla wypożyczalni przed utratą bądź uszkodzeniem danego sprzętu (wpłaty kaucji dokonuje się na zupełnie inny rachunek bankowy), a także płatność za samo wypożyczenie sprzętu. Po oddaniu sprzętu z powrotem do wypożyczalni nasza kaucja, w nienaruszonym stanie, zostanie zwrócona na nasze konto; 4) musimy także podpisać umowę wynajmu – możemy zamówić sprzęt nawet jeśli nie mieszkamy w mieście, w którym znajduje się siedziba wypożyczalni; 5) po zakończeniu okresu wynajmu należy już tylko zwrócić sprzęt – osobiście lub drogą pocztową.

Next Post

Grunt to dobry grunt. Czym powinna wyróżniać się dobra nawierzchnia sportowa?

wt. gru 3 , 2019
Nawierzchnie sportowe można najczęściej spotkać jak sama nazwa wskazuje na boiskach. Oczywiście boisk sportowych jest całe mnóstwo, mamy boisko do tenisa, do gry w piłkę czy do gry w koszykówkę. By były one w pełni użyteczne i bezpieczne muszą posiadać dobrze przygotowane podłoże.

Może też Cię zainteresować