Rzeszów atrakcyjne miasto dla biznesu

Jakiś czas temu tygodnik “Polityka” wziął pod lupę polskie miasta, a konkretnie obliczył indeks jakości życia w polskich miastach. Na pierwszym miejscu znalazła się Warszawa – ten fakt raczej nie dziwi. Natomiast warto zwrócić uwagę na Rzeszów, który uplasował się na dość wysokim 4 miejscu w rankingu jakości miejskiego życia. Idąc tym tropem warto zwrócić uwagę na to jak wiele atutów ma to miasto.

rzeszow

Co oferuje Rzeszów?

Rzeszów to atrakcyjne, i jak się okazuje dynamicznie rozwijające się miasto młodych i przedsiębiorczych ludzi. Jest stolicą województwa podkarpackiego, a także gospodarczym, naukowym i kulturalnym centrum południowo-wschodniej Polski. Należy podkreślić, że jest ono także członkiem prestiżowego Międzynarodowego Stowarzyszenia Miast EUROCITIES.

Rzeszów to miasto innowacyjne, stanowiące wzór innowacji w sferze gospodarki, kultury, nauki, inicjatyw obywatelskich i praktyk organizacyjnych. Jak twierdzą analitycy nieruchomości z roku na rok poprawia się także znacząco oferta rynku mieszkaniowego w tym mieszkania deweloperskie. Rzeszów jest więc tym miastem w którym coraz więcej osób chce zamieszkać. Apklan to jeden ze znanych deweloperów w tym regionie który oferuje mieszkania w dobrych lokalizacjach na terenie Rzeszowa.

biznes

W ciągu ostatnich kilku lat Rzeszów stał się bardzo uznanym ośrodkiem technologicznym w Polsce. Głównie za sprawą rozwoju branży lotniczej oraz branży IT, a także przemysłu farmaceutycznego, spożywczego oraz budowlanego. Coraz więcej młodych osób decyduje się rozpocząć studia na rzeszowskich uczelniach, nie tylko z myślą o późniejszym zatrudnieniu ale przede wszystkim z myślą o stworzeniu swojego biznesu.

Next Post

Nowoczesne rolnictwo w Polsce

czw. sie 1 , 2019
  W Polsce rolnictwo jest ważną częścią gospodarki. Nasz kraj jest znany z upraw wielu odmian warzyw i zbóż. Dzięki unowocześnianiu polskiej wsi możemy ziemię uprawiać w sposób bartodziej wydajny i ekonomiczny. Nowoczesny park maszynowy Podstawą nowoczesnej wsi i uprawy roli jest wysokiej klasy sprzęt rolniczy. Kombajny, pługi, prasy, ciągniki […]
maszyna rolnicza pracująca w polu

Może też Cię zainteresować