Zadbaj o nawodnieniem latem

Lato to trudny czas dla naszego organizmu. Narażony jest na szkodliwe działanie promieni słonecznych, a także na wysoką temperaturę. Może to spowodować odwodnienie organizmu, dlatego tak ważne jest regularne picie wody.  Jak jeszcze możemy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu? Zapraszamy do artykułu!

Jak nawadniać organizm latem?

Lato to długo wyczekiwany przez nas czas. Słoneczne i ciepłe dni kuszą, warto jednak pamiętać, że to również trudny czas dla naszego organizmu. Dlaczego? Jeśli odpowiednio o niego nie zadbamy to możemy doprowadzić do jego odwodnienia co może mieć bardzo niebezpieczne konsekwencje Jak zatem odpowiednio nawadniać organizm latem? Przede wszystkim pij dużo wody – najlepiej niegazowanej, z dodatkiem soku z cytryny. Zwykła woda może za bardzo obciążać serce, dlatego odrobinka np. soli morskiej lub właśnie cytryny sprawi, że do żołądek zacznie “trawić” wodę i odciąży serce. W ogromne upały możemy wypijać nawet 3-4 litry dziennie, co jest też uzależnione również od wielu innych czynników (wiek, płeć, kondycja fizyczna, masa ciała itp.). Wodę najlepiej pić regularnie przez cały dzień w małych porcjach. Wówczas nasz organizm będzie miał odpowiedni poziom nawilżenia. Niezdrowe jest picie wody “na raz” w dużych ilościach – gdy czujemy ogromne pragnienie. Niestety wówczas nie uzupełnimy braków wody, a tylko będziemy czuli się ociężali, a brzuch będzie jak balon przez taką ilość wody.

Świeże soki owocowe – dobre na upał?

Doskonałym uzupełnieniem płynów w ciągu dnia są świeże soki owocowe. Ale uwaga – tylko te świeżo wyciskane, kupne soki z kartonów nie mają nic wspólnego z prawdziwymi sokami. Zachęcamy zatem do samodzielnego przygotowywania soków owocowych, warzywnych oraz owocowo-warzywnych. Dostarczą one organizmowi cennych składników, a także naturalnego cukru, czyli fruktozy, który zniweluje naszą chęć na coś słodkiego i niezdrowego. Ponadto takie soki (zwłaszcza te warzywne) stanowią doskonałą przekąskę w ciągu upalnego dnia! Co również istotne – samodzielne przygotowywanie soków jest naprawdę proste! Potrzebujesz jedynie dobrej wyciskarki do soków (do zakupu np. na stronie https://wyciskarki.pl/), pomysłów na soki oraz przede wszystkim chęci!

Spożywaj ogórki i arbuzy

Latem wiele osób nie ma apetytu, przez co nie dostarcza swojemu organizmowi odpowiedniej ilości kaloryki oraz składników odżywczych. Jest to bardzo niebezpieczne, bo może doprowadzić do osłabienia organizmu i odwodnienia. Doskonałym sposobem na przemycenie jedzenia i wody podczas upałów jest spożywanie zielonych ogórków, arbuzów, melonów. Owoce te mają dużo wody i błonnika, co świetnie nasyca organizm.

Next Post

Jaki catering na lato wybrać?

pt. lip 3 , 2020
Lato to czas, gdy zwykle zdrowiej i lżej jemy. Spożywamy również więcej płynów ze względu na wysoką temperaturę. Co jednak w sytuacji, gdy nie mamy czasu na przygotowywanie zdrowych i pełnowartościowych posiłków, a nie chcemy stołować się w fast foodach? Doskonałą opcją będzie catering dietetyczny!

Może też Cię zainteresować