Dom bliźniak – wady i zalety

Dom bliźniak to alternatywa pomiędzy domem wolnostojącym, a szeregowym. Połączone dwa obiekty, stykają się jedną ścianą, ale gwarantują osobne wejście i własny ogródek.

Korzyści mieszkania w bliźniaku

Biorąc pod uwagę koszty budowy, a także zapotrzebowanie obiektu na energię – dom bliźniak jest bardziej korzystny niż budowa domu jednorodzinnego. Z sąsiadami dzieli Cię jedynie ściana i granica działki. Komfort mieszkania w takim domu jest zbliżony do domu wolnostojącego. Posiadasz własny ogródek, garaż czy osobne wejście. Elewacja i wygląd zewnętrzny domu bliźniak jest ujednolicony. Jedna część z reguły jest odbiciem lustrzanym drugiej. Jeżeli kupujesz nowy dom od dewelopera i nie jest to stan pod klucz, na etapie projektowania i budowy z reguły możesz ingerować w ułożenie ścian i pomieszczeń. Jedyną wadą tego rozwiązania może być fakt, sąsiedztwa. Jeżeli nie lubisz kontaktów z innymi ludźmi lub koło Ciebie mieszka osób z którą masz konflikt, niekoniecznie będzie to dobry pomysł. Kupując nowy dom od dewelopera nie masz również możliwości ingerencji w wygląd zewnętrzny domu. Elewacja zewnętrzna osiedla musi być ujednolicona i spójna. Zakup nowego domu daje jednak gwarancję świeżości i zastosowania nowoczesnych, energooszczędnych materiałów.

Jeżeli dom bliźniak jest dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, sprawdź nowoczesne osiedle Wzgórze Witosa w Tarnowskich Górach: https://wzgorzewitosa.pl.

Next Post

To musisz wiedzieć przed budową oranżerii!

śr. wrz 8 , 2021
Chcąc zaplanować budowę ogrodu zimowego, musisz wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Zebraliśmy kilka cennych rad, które pozwolą oszczędzić czas.
Ogród zimowy

Może też Cię zainteresować