Weekend majowy – podróż z przyczepa kempingową!

Do weekendu majowego pozostało już niewiele czasu, to już ostatni dzwonek jeśli chodzi o rezerwację miejsc noclegowych. Jak co roku najbardziej znane kurorty turystyczne będą przeżywać prawdziwe oblężenie. Dla osób, które chciałby faktycznie zaznać błogiego odpoczynku, majówka z noclegiem w hotelu w znanym turystycznym mieście może okazać się udręką. Dlaczego zatem nie wybrać bardziej spontanicznej formy podróży? Idealnym tego przykładem jest podróż z przyczepą kempingową.

Bez rezerwacji noclegu

Wybierając przyczepę kempingową nie musimy martwić się o rezerwację noclegu. Sami decydujemy o tym na jak długą majówkę się wybierzemy. Nie jest konieczne dostosowanie do wolnych terminów jakimi dysponuje hotel czy kwatera prywatna. Podróżując z przyczepą to my o wszystkim decydujemy i mamy zagwarantowaną pełną niezależność.

Spokojny wypoczynek

Podróżując z przyczepą kempingową mamy szansę przede wszystkim na spokojny wypoczynek. Pola kempingowe nie są tak przepełnione, takich turystów jest zdecydowanie mniej. Poza tym chcąc odpocząć bliżej natury możemy zatrzymać się w ustronnym miejscu, gdzie jest dostępne miejsce postojowe dla przyczepy kempingowej. Przyczepa kempingowa to opcja dla tych którzy potrzebują spokojnego odpoczynku z dala od zgiełku.

majówka
Niższe koszta

Niezaprzeczalny jest fakt, że taki wypad na majowy weekend jest zdecydowanie tańszą opcją, niż w przypadku kiedy mielibyśmy spędzić go w hotelu czy w ośrodku wypoczynkowym. Ceny za nocleg w okresie majówki należą do jednych z droższych. Można zaobserwować również taką prawidłowość – miejsc znacznie mniej, wyższe ceny, jakość kwater też gorsza. To kolejny argument za tym, że podróż z przyczepą kempingową jest zdecydowanie bardziej opłacalna pod wieloma względami. Nie musimy płacić nic za nocleg, mamy dowolność jeśli chodzi o wybór miejsca do wypoczynku, możemy przygotowywać samodzielnie posiłki zamiast stołować się w barach czy restauracjach.

Wynajmij lub kup przyczepę

Dla tych którzy po raz pierwszy chcąc wybrać się na majowy weekend i poczuć się jak caravaningowcy, najlepszą opcją jest skorzystanie z wynajmu przyczepy. Szczególnie jeśli nigdy nie mieliśmy okazji korzystać z tej formy podróżowania wynajem to na początek najlepsza opcja. Za to doświadczonym podróżnikom którzy caravaning traktują z pasją najlepszą opcją będzie zakup własnej przyczepy. Przyczepy kempingowe na sprzedaż oferuje firma Przyczepy kempingowe Wiórek (www.przyczepykempingowewiorek.pl) na stronie sklepu dostępne są różne warianty i typy przyczep kempingowych.