Co wziąć pod uwagę przy wyborze silnika elektrycznego?

Silnik do roweru elektrycznego to bardzo ważny element jego wyposażenia. Odpowiada za późniejszy komfort jazdy rowerem i jego osiągi. Przed wyborem odpowiedniego silnika elektrycznego warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów i kwestii technicznych.

Rowerowy silnik elektryczny

Silnik elektryczny w rowerze może być montowany na kilka sposobów. Na rynku, dostępne są modele z silnikiem w przednim lub tylnym kole lub z silnikiem umieszczonym centralnie. Silnik centralny jest jednym z lepszych wyborów, z uwagi na fakt, że łączy w sobie cechy zarówno silnika w przedniej jak i tylnej piaście. Największą zaletą tego rozwiązania jest możliwość wjazdu na strome zbocza, co jest trudne w innych wersjach. Silnik umieszczony w centralnej części roweru elektrycznego cechuje się również wysokim momentem obrotowym i gwarantuje równomierny rozkład masy. Na rynku dostępne są również rowery elektryczne z silnikiem w piaście. W przypadku silnika w tylnym kole możemy oczekiwać dobrej przyczepności, dlatego idealnie sprawdzi się do jazdy po wilgotnej nawierzchni czy nieutwardzonej drodze. Moc przekazywana jest na koło roweru, co niweluje ryzyko wystąpienia poślizgu. Silnik w przedniej piaście roweru elektrycznego również oferuje dobre rozłożenia masy. Ten rodzaj silnika jest również prosta w budowie, co zdecydowanie należy do zalet tego rozwiązania.

Silnik rowerowy – najważniejsze parametry techniczne

Zastanawiając się nad zakupem silnika do roweru elektrycznego, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Do najważniejszych parametrów należy moc silnika, zasilanie oraz moment obrotowy. Silniki o prostej konstrukcji cechują się mocą do 250W. Na rynku znajdziesz również propozycje o mocniejszym silniku np. 350W, 1000W czy 2000W. Napięcie silnika w rowerach elektrycznych wynosi najczęściej 24V lub 36V. Sprawdź silniki do rowerów elektrycznych dostępne w ofercie sklepu Energy-Bike: https://energy-bike.pl/kategoria-produktu/silnik-elektryczny-do-roweru/.

Next Post

Laser frakcyjny CO2 – usuwanie przebarwień na twarzy

śr. mar 9 , 2022
Laser frakcyjny CO2 to urządzenie, które pozwala walczyć z różnymi niedoskonałościami na skórze. Zalicza się do nich między innymi usuwanie przebarwień na twarzy. Jak działa zabieg? Informacje na ten temat znajdziesz w poniższym artykule. Usuwanie przebarwień na twarzy Plamy i nieestetyczne przebarwienia na twarzy mogą mieć różną genezę. Czasami są […]

Może też Cię zainteresować