Wymieniamy sita w kombajnie!

Każdy rolnik z upragnieniem patrzy w przyszłość. Czas żniw zbliża się do nas bardzo szybko, dlatego trzeba zadbać o jedną z najważniejszych maszyn, a mianowicie o kombajn. Części do kombajnów szybko się eksploatują, ponieważ urządzenie to podczas żniw jest bardzo intensywnie użytkowane. Warto jednak nieco wcześniej zadbać o terminową wymianę konkretnych części do kombajnów, gdyż bezpośrednio przed sezonem może okazać się, że części te są już wykupione i będą po prostu niedostępne.

Kiedy wymienić sita w kombajnie?

Tak naprawdę nie jest powiedziane co jaki czas należy ten element wymieniać. Jeśli widzimy, że część do kombajnu jest już wystarczająco zużyta, druty popękały, mamy w nim liczne dziury czy ogniska korozji, a samo sito się już wręcz rozpada to znak by je wymienić. Radzimy by zwracać szczególną uwagę na korozję, która pojawia się na sicie, gdyż mimo, iż wydaje się, że sito jest sprawne, to tak naprawdę w o wiele gorszy sposób przesiewane są nasze zbiory. Mniejsza sprawność przesiewu wiąże się z tym, że cała nasza praca opóźni się w znacznym stopniu (wykonywana przy mniejszej prędkości). Jest to niezwykle ważne, jeśli zależy nam na czasie.

części do kombajnów

Gdzie kupować sita do kombajnu?

Jak już zostało wspomniane – bezpośrednio przed sezonem może być ciężko o dostępność tej konkretnej części do kombajnu. Dlatego też zalecamy nieco wcześniej rozejrzeć się po rynku w poszukiwaniu elementu. Warto również rozejrzeć się po sklepach internetowych. Jednym z najlepiej zaopatrzonych sklepów internetowych z częściami do kombajnu jest sklep Agrokom. Znajduje się tutaj mnóstwo części do pługów, ciągników i wielu innych maszyn rolniczych. Tutaj z dostępnością części do kombajnów nie ma najmniejszego problemu.

Next Post

Dlaczego warto postawić na podłogę wykonaną z desek drewnianych?

pon. lip 2 , 2018
Urządzając mieszkanie często zastanawiamy się jaką podłogę wybrać, aby była ona trwała i służyła nam przez wiele lat. Szukamy najlepszych rozwiązań, a konsultanci w sklepach nie odpowiadają wprost na zadawane przez nas pytania. W poniższym artykule przeczytasz o zaletach podłogi wykonanej z desek drewnianych.
deski drewniane

Może też Cię zainteresować