Szydełkowanie – sposób na stres i nie tylko!

Szydełkowanie, choć kojarzy nam się z zajęciem naszych babć, ostatnimi czasy wróciło do łask i stało się naprawdę modne. Głównie za sprawą torebek na szydełku, które są prawdziwym hitem ostatnich sezonów. Warto jednak wiedzieć, że szydełkowanie bardzo pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Jak to możliwe? Zapraszamy do lektury!

Szydełkowanie a stres

Szydełkowanie wymaga skupienia i koncentracji. Skupienie uwagi jednej konkretnej czynności pozwala oderwać się od codziennych problemów, a także od gonitwy myśli. Szydełkowanie staje się taką chwilą tylko dla nas, która mimo konieczności skupienia uwagi, rozluźnia nasz umysł – a także mięśnie. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że codzienny stres kumuluje się w mięśniach, które są niemal non stop napięte – przygotowane do kolejnych wyzwań. Czynność, która nas relaksuje i której dajemy się choćby na moment “pochłonąć” sprawia, że nasze mięśnie podświadomie się rozluźniają.

Lek na podjadanie?

Jeśli zdarza nam się w domu częste podjadanie – np. podczas oglądania telewizji lub czytania, to wprowadzenie czynności, która zajmuje nasze ręce będzie świetnym rozwiązaniem, aby to podjadanie zmniejszyć. Zasada jest prosta – ręce zajęte są przez szydełko i włóczkę, a umysł skoncentrowany na kolejnych ściegach oraz oczkach. Jak w takiej sytuacji myśleć o jedzeniu? No właśnie – po prostu się nie da!

Poprawa zdolności manualnych oraz koncentracji

Osoby po przebytych operacjach i zabiegach nieraz bardzo długo przechodzą rekonwalescencję. Choć może wydać się to nieprawdopodobne, to szydełkowanie naprawdę pomaga wrócić do zdrowia. Regularne szydełkowanie poprawia nasze zdolności manualne, co jest nieocenione np. przy przebytych skręceniach zwichnięciach oraz wszelkich innych urazach rąk i dłoni, a także po wylewach. Dodatkowo szydełkowanie zmusza mózg do wysiłku i wytężonej pracy, co również jest niezwykle istotne przy powracaniu do zdrowia po chorobach i urazach.

Jak zacząć szydełkować?

Aby móc rozpocząć naukę szydełkowania, tak naprawdę potrzebujemy kilka rzeczy: szydełko, włóczkę bawełnianą, książkę do nauki szydełkowania lub filmiki instruktażowe dostępne w Internecie. Na dodatkowe akcesoria, jak np. paski, ozdoby oraz metalowe okucia przyjdzie czas później. Nie można zapomnieć o przygotowaniu również dobrego nastawienia oraz odrobiny cierpliwości. Wszystkie pozostałe akcesoria do szydełkowania można nabyć w sklepie https://kotekmotek.pl/.

Next Post

Kaszubianka: pensjonat z widokiem na morze warty odwiedzenia

śr. lip 15 , 2020
Najchętniej rzuciłbyś wszystko i pojechał nad morze? Chcesz odpocząć od zgiełku miasta? Odwiedź Ustronie Morskie, wieś letniskową znajdującą się w województwie zachodniopomorskim, i zatrzymaj się w Kaszubiance. To pensjonat z widokiem na morze, oferujący nie tylko piękne widoki, ale także domową atmosferę, masę atrakcji dla gości oraz pyszną kuchnię, w […]
pensjonat z widokiem na morze

Może też Cię zainteresować