Tuleja Taper Lock w pigułce

Kiedy kupujemy daną maszynę lub urządzenie, nie zastanawiamy się co zrobimy, gdy jakiś element się zepsuje. Dlatego wraz z kupnem warto zapoznać się z jej elementami. Jednym z nich jest tuleja Taper Lock za pomocą której można w prosty sposób zamontować części napędowe. Cześć ta wykonana jest ze stali lub żeliwa z otworem cylindrycznym i rowkiem wpustowym. Jakie są jej zalety i gdzie można ją zastosować? W dalszej części artykułu odpowiemy na podstawowe pytania dotyczące tego elementu.

Cechy tulei Taper Lock

koło łańcuchowe pod tuleje taper lock

Jak już wcześniej zostało wspomniane tuleja taper lock pozwala w szybki sposób umieścić elementy napędowe. Składa się z koła oraz pierścieni. Najważniejszą cechą jest fakt, że tuleje są dość uniwersalne, ponieważ pasują do między innymi: kół płaskich, zębatych klinowych, łańcuchowych oraz wielorowkowych.

Zalety tulei mocujących Taper Lock

Jeśli jeszcze nie miałeś styczności z tym elementem warto wiedzieć, że mają one wiele zalet. W końcu są dość uniwersalne i pomocne. Wśród najpopularniejszych można zaliczyć:

  • szybki i łatwy montaż lub demontaż,
  • rowki pod wpust są zgodne z obowiązującymi normami DIN i UNI,
  • tuleje mogą być stosowane w temperaturze do +180 stopni,
  • bogaty wybór rozmiarów.

Tuleje Taper Lock – zastosowanie

Ze względu na ogrom zalet tuleje są świetnym rozwiązaniem dla wielu branż na rynku, między innymi: dla przemysłu czy w rolnictwie. Należy mieć świadomość, że tuleje Taper Lock mogą się różnić parametrami takimi jak:

  • typem śruby,
  • wymiarami,
  • dokręceniem.

Dlatego też nieco wcześniej warto rozeznać się w temacie – tzn. jaką tuleję potrzebujemy czy koło łańcuchowe pod tuleję. Idealnym rozwiązaniem jest wybór firmy Polmech, która nie tylko posiada różnego rodzaju tuleje, ale także pomoże w doborze. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem, zajrzyj pod link:
http://www.kolalancuchowe24.pl/

Next Post

Piękna klasyka — złoty pierścionek zaręczynowy

pon. sty 4 , 2021
Zaręczyny to wyjątkowa chwila. Dzień, w którym prosi się swoją drugą połówkę o spędzenie wspólnie z Tobą reszty życia, to moment, który będziecie wspominać przez niemal cały czas. Warto więc zdecydować się na niepowtarzalny pierścionek zaręczynowy złoty, który będzie wspaniałą pamiątką tego ważnego dla was wydarzenia.
pierścionek zaręczynowy złoty z niebieskim oczkiem

Może też Cię zainteresować