Tuleja Taper Lock w pigułce

Kiedy kupujemy daną maszynę lub urządzenie, nie zastanawiamy się co zrobimy, gdy jakiś element się zepsuje. Dlatego wraz z kupnem warto zapoznać się z jej elementami. Jednym z nich jest tuleja Taper Lock za pomocą której można w prosty sposób zamontować części napędowe. Cześć ta wykonana jest ze stali lub żeliwa z otworem cylindrycznym i rowkiem wpustowym. Jakie są jej zalety i gdzie można ją zastosować? W dalszej części artykułu odpowiemy na podstawowe pytania dotyczące tego elementu.

Cechy tulei Taper Lock

koło łańcuchowe pod tuleje taper lock

Jak już wcześniej zostało wspomniane tuleja taper lock pozwala w szybki sposób umieścić elementy napędowe. Składa się z koła oraz pierścieni. Najważniejszą cechą jest fakt, że tuleje są dość uniwersalne, ponieważ pasują do między innymi: kół płaskich, zębatych klinowych, łańcuchowych oraz wielorowkowych.

Zalety tulei mocujących Taper Lock

Jeśli jeszcze nie miałeś styczności z tym elementem warto wiedzieć, że mają one wiele zalet. W końcu są dość uniwersalne i pomocne. Wśród najpopularniejszych można zaliczyć:

  • szybki i łatwy montaż lub demontaż,
  • rowki pod wpust są zgodne z obowiązującymi normami DIN i UNI,
  • tuleje mogą być stosowane w temperaturze do +180 stopni,
  • bogaty wybór rozmiarów.

Tuleje Taper Lock – zastosowanie

Ze względu na ogrom zalet tuleje są świetnym rozwiązaniem dla wielu branż na rynku, między innymi: dla przemysłu czy w rolnictwie. Należy mieć świadomość, że tuleje Taper Lock mogą się różnić parametrami takimi jak:

  • typem śruby,
  • wymiarami,
  • dokręceniem.

Dlatego też nieco wcześniej warto rozeznać się w temacie – tzn. jaką tuleję potrzebujemy czy koło łańcuchowe pod tuleję. Idealnym rozwiązaniem jest wybór firmy Polmech, która nie tylko posiada różnego rodzaju tuleje, ale także pomoże w doborze. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem, zajrzyj pod link:
http://www.kolalancuchowe24.pl/