Wiosna to idealny czas na czyszczenie wentylacji!

Zbliżamy się do okresu wakacyjnego. Wiosną występuje największe stężenie pyłków w unoszącym się powietrzu. Pylące rośliny i drzewa mogą doprowadzić do zatkania wentylacji w naszym mieszkaniu, domu czy biurze. Sprawdź w jaki sposób należy działać, aby nasza wentylacja nadal funkcjonowała poprawnie.

Wentylacja mechaniczna polega głównie na wykorzystywaniu specjalistycznych urządzeń w celu oczyszczania i udostępniania świeżego powietrza w pomieszczeniu. Zakładając tego typu instalacje zapewniamy stałe usuwanie nadmiaru dwutlenku węgla i pary. Do podstawowych urządzeń wentylacyjnych można zaliczyć tradycyjne okapy, które znajdują się najczęściej w kuchni, rekuperatory i wentylatory powietrza. Warto pamiętać, że wentylacja to tylko sprzęt, który równie dobrze może ulec zatkaniu czy uszkodzeniu, dlatego szczególnie w okresie wiosennym należy zadbać o ich stan.

wilgoć

Pierwsze symptomy niepoprawnie funkcjonującej wentylacji

Nieprawidłowo działająca wentylacja może w konsekwencji doprowadzić do ciężkich do odwrócenia skutków. Jednym z pierwszych objawów są często zaparowane szyby w oknach i to nie ze względu na podjęte działania w kuchni. Tego typu objawy mogą pojawiać się przez cały rok. Z kolei zimą, słaba wentylacja może ukazywać się za pośrednictwem skraplającej się wody na oknach. To wszystko może powodować wilgoć, która w niedalekiej przyszłości może przyczynić się do powstania pleśni i grzyba. Tego typu konsekwencje mogą być w wielu przypadkach trudne do odwrócenia, dlatego warto pamiętać o podstawowych zabiegach czyszczeniowych.

Czyszczenie systemów wentylacyjnych

Stosunkowo powinno się ono odbywać przynajmniej raz na pięć lat. Dogłębne czyszczenie wnętrza może ułatwić następnie prawidłowy przepływ powietrza. Istotne jest, aby kratki wentylacyjne również były odpowiednio często czyszczone. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniu będzie przepływało o wiele sprawniej.

Pomiary wentylacyjne od MK WENT

Lokale użytkowe jak i mieszkania są wyposażone w przewody i systemy wentylacji tak, aby powietrze mogło sprawnie przechodzić przez całe pomieszczenie. Odpowiednia cyrkulacja powietrza jest gwarancją na nie występowanie poważnych konsekwencji w postaci grzyba i pleśni. Pomiary wentylacyjne (https://wentylatory.istore.pl/) to najlepszy sposób na zwalczanie wszelkich problemów związanych z nieszczelnością i wydajnością urządzeń. Za pomocą anemometrów i sond termooporowych jesteśmy w stanie przeprowadzić prawidłowe pomiary w przepływach kanałów wentylacyjnych i kratkach.

Next Post

Ogrzewanie podłogowe czy tradycyjne grzejniki?

czw. cze 6 , 2019
Wiele osób może mieć problem w kwestii doboru odpowiedniego systemu grzewczego w mieszkaniu czy w domu. Każdy ma swój gust, dlatego też wybór jest kwestią indywidualną. My postaramy się z kolei przytoczyć oba rodzaje ogrzewania, aby przybliżyć ich charakterystykę dla osób, które posiadają mniejszy zasób informacji w tychże kwestiach.
grzejnik dekoracyjny designerski

Może też Cię zainteresować