Śląsk wygląda lepiej dzięki garażom tynkowanym Piotra

Wszyscy doskonale znamy te biedniejsze dzielnice Śląska, które wyglądają jak świeżo po bombardowaniu. Odrapane tynki budynków, niezbyt przyjemnie pachnące klatki schodowe i psy szczekające tylną częścią ciała. Coś jednak powoli ruszyło się w Chorzowie. Przeciętne wynagrodzenie w Polsce nieustannie rośnie, dlatego coraz więcej ludzi może pozwolić sobie na garaż tynkowany.

Jak wykonuje się garaże tynkowane?

Garaż tynkowany może być wykonany z cegły murowanej. Wówczas jego budowa do złudzenia przypomina budowę domu. Jedyną zasadniczą różnicą jest fundament, który z oczywistych względów nie musi być tak wytrzymały i odporny jak fundamenty budynku mieszkalnego. Niemniej, trzeba go dobrze przygotować. Później już tylko stawiamy cegły, przekładamy zaprawą. Na koniec budowa konstrukcji dachu i gotowe.

Oczywiście garaże murowane mają pewne przewagi nad blaszanymi. Pierwszą z nich jest trwałość i nieco lepsza izolacja. Trudno się dziwić, wszak cegły są wyraźnie grubsze od blachy. Niemniej, takie garaże będą miały też wadę w postaci zmniejszonej powierzchni użytkowej oraz wydłużonego czasu budowy. Zaprawa musi niestety przeschnąć, nie wszystko można zrobić od razu a pośpiech w tym względzie prowadzić może do zaburzeń estetycznych, odchyleń od pionu i innych, nieprzyjemnych defektów.

Czas budowy garażu i efekt końcowy może być różny…

Generalnie, powtarzalność takiej konstrukcji jest niewielka i mocno zależy od pewności ręki budowniczego, tj. jego doświadczenia. Dlatego jeśli zależy nam na dobrym wyglądzie, lepiej zainwestować w garaż tynkowany z płyt warstwowych. Garaż taki składa się z prefabrykowanych płyt, które są już wstępnie ocieplone, a ich zewnętrzna warstwa składa się z przyjemnego dla oka tynku. Nie trzeba zatem przejmować się całym procesem budowy – specjalna ekipa stawia garaż od podstaw w ciągu kilku godzin.

Takie garaże niejako żenią zalety garaży blaszanych i murowanych, oraz dodają kilka nowych:

  • bardzo krótka budowa
  • bardzo dobra izolacja termiczna
  • umiarkowana cena
  • wspaniały wygląd garażu
  • zwiększona powierzchnia użytkowa

Wszystkie te zalety sprawiają, że Ślązacy coraz chętniej wybierają garaże tynkowane z płyty. Liderem w dziedzinie budowy garaży tynkowanych na Śląsku pozostaje Piotr: https://www.piotr.com.pl

Next Post

Atomizery nie z tej ziemi – rozpylanie cieczy

pon. cze 15 , 2020
Wody na świecie (pitnej) zaczyna brakować, dlatego coraz więcej firm decyduje się na rozwiązania ekologiczne, które mają w założeniu ograniczyć liczbę zużywanej wody. Doświadczony ogrodnik pomyśli, że to jest niemożliwe – w końcu roślina zużywa określoną ilość wody i jeśli poda się jej mniej – obumrze. Czy aby na pewno? […]
atomizery-fontanna

Może też Cię zainteresować