Wentylacja a zdrowie

Niewłaściwa wentylacja to nie tylko ryzyko zanieczyszczonego powietrza ale przede wszystkim zagrożenie dla zdrowia. Źle działająca wentylacja prowadzi do rozwoju bakterii, pleśni i grzybów. Ma również negatywny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i wydajność pracy.

wentylacja

Rozwój baterii w pomieszczeniach w których przebywamy może prowadzić do takich dolegliwości jak zapalenia spojówek, chorób układu oddechowego, zaostrzenie astmy i wielu innych groźnych chorób.

Nieprawidłowa wentylacja może być także przyczyną występowania nadmiaru dwutlenku węgla, który jest naturalnym produktem oddychania ludzi i zwierząt. Spotęgowana zawartość CO2 w pomieszczeniu użytkowym może prowadzić do zaburzeń funkcjonowania, omdleń i zasłabnięć. Innymi gazami, które mają negatywny wpływ na nasze zdrowie są tlenki azotu, które wpływają na znaczne osłabienie odporności organizmu oraz na choroby zakaźne.

Istnieją dwa rodzaje wentylacji, które mogą pomóc w kontrolowaniu szkodliwych dla powietrza zanieczyszczeń i wilgoci. Jest to wentylacja punktowa i wentylacji rozcieńczona (mieszana).

wentylator ebm papst

Wentylacja punktowa

Wentylatory zewnętrzne powinny być zainstalowane głównie w łazienkach i kuchniach. Te wentylatory usuwają wilgoć i tlenek węgla. Najbardziej skutecznymi wentylatorami są wentylatory ciche i trwałe takie jak ebm papst. Dobra wentylacja jest możliwa dzięki dobrze dobranym rozwiązaniom, dlatego warto wybierać sprawdzone urządzenia takie jak np. wentylatory przemysłowe emb- papst.

Wentylacja mieszana

Jest to wentylacja rozcieńczająca, polegająca na wymieszaniu powietrza nawiewanego z powietrzem wewnętrznym, czego efektem jest uśrednienie i obniżenie stężeń zanieczyszczeń powietrza w przestrzeni wentylowanej lub klimatyzowanej.

Do osiągnięcia tego efektu konieczny jest szybki napływ świeżego powietrza powodujący cyrkulację w całym pomieszczeniu. W tym celu projektuje się układ nawiewników powietrza.

Next Post

Namiot handlowy – sposób na efektywną sprzedaż w plenerze

pt. wrz 15 , 2017
Zamiast czekać aż klienci przyjdą do Ciebie – wyjdź do nich! Nie siedź w środku firmy, ale wyjdź na ulicę – tam jest mnóstwo osób, które mogą chcieć skorzystać z Twoich usług. By ich przyciągnąć, stwórz stanowisko, które przykuwa wzrok. Pomoże Ci w tym namiot handlowy. Każda firma powinna dysponować […]
namiot handlowy

Może też Cię zainteresować