Atomizery nie z tej ziemi – rozpylanie cieczy

Wody na świecie (pitnej) zaczyna brakować, dlatego coraz więcej firm decyduje się na rozwiązania ekologiczne, które mają w założeniu ograniczyć liczbę zużywanej wody. Doświadczony ogrodnik pomyśli, że to jest niemożliwe – w końcu roślina zużywa określoną ilość wody i jeśli poda się jej mniej – obumrze. Czy aby na pewno?

Rozwiązaniem problemu jest powierzchnia rozpylania

Zwiększona powierzchnia rozpylania umożliwia pokrycie platformy (również ogrodniczej) cieńszą warstwą wody. Pozwala to niezwykle precyzyjnie dozować płyn roślinom, dzięki czemu mamy pewność, że nic się nie zmarnuje. Nie trzeba dodawać, że takie rozwiązanie najlepiej sprawuje się w środowiskach zamkniętych, czyli tam, gdzie mamy jakąś szklarnie, a przynajmniej zadaszenie. Bez niego parująca woda nie zdąży wrócić do środowiska – po prostu ulotni się do atmosfery.

Mniejsze kropelki atomizera = większa uniwersalność

Atomizery różnią się między sobą wielkością generowanej kropli. Im mniejsza kropla, tym większa szansa, że atomizer będzie można stosować w bardziej ekstremalnych warunkach. Wynika to z fizyki – mniejsze kropelki trudno zamarzają, a krople poniżej 20 µm nie zamarzają już wcale. Możemy zatem wyobrazić sobie maszynę wydobywczą, która wydobywa piasek, żwir albo węgiel przy dwudziestostopniowym mrozie, a w ramach ograniczenia pynie polewy hałdy cienką warstewką wody z atomizera.

Przed kupnem sprawdź jakość atomizerów

Atomizery: http://www.dysze-wodne.pl/atomizery.html

Dobry atomizer powinien posiadać następujące cechy:

  • Wykonanie: stal nierdzewna lub inny materiał gwarantujący długotrwałą sprawność
  • Możliwość rozkręcenia / czyszczenia lub naprawy
  • Możliwość pracy w szerokim zakresie ciśnień

Atomizer, który spełnia wszystkie zawsze znajdzie jakieś zastosowanie w przemyśle.

Atomizer nie tylko do wody

Podkreślić należy, że atomizer może rozpylać każdy płyn o gęstości zbliżonej do wody. Zbyt gęsty nie przeciśnie się przez dysze. Ale np. z powodzeniem można rozpylać alkohol. Co się zresztą robi – w ten sposób spryskuje się ciasta cienką warstewką alkoholu, aby były smaczniejsze. Widzimy zatem, że jeden atomizer ma mnóstwo zastosowań, pozwala zaoszczędzić czas, pieniądze i można go stosować w trudnych warunkach. Musisz go mieć!

Next Post

Hartowane koło łańcuchowe na problemy z trwałością.

czw. cze 18 , 2020
Współczesne tworzywa sztuczne zaskakują swoją trwałością. Możemy z powodzeniem tworzyć mocne i lekkie koła łańcuchowe z plastiku, które zniosą naprawdę wiele. Tak czy owak, do największych urządzeń zmuszeni jesteśmy wybierać koła o podwyższonej trwałości, na przykład takie z indukcyjnie hartowanymi zębami. Jak wygląda proces hartowania oraz w jaki sposób pomaga […]

Może też Cię zainteresować