Jaki monitor dla fotografa wybrać

Zakup porządnego monitora jest bardzo trudnym zadaniem zwłaszcza, jak potrzebuje się profesjonalnego sprzętu do obróbki zdjęć. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jaki jest najlepszy na rynku monitor dla fotografa.

Najlepsze monitory fotograficzne

W pierwszej kolejności warto postawić na niezawodny monitor Eizo, który wyświetla gamut bardzo zbliżony do AdobeRGB. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że poszczególne barwy mają bardzo duże nasycenie. Kolory są niemal identyczne do tych, które można uzyskać po wydrukowaniu. Warto wspomnieć również i o tym, że w monitorach Eizo w każdej chwili można zwęzić gamut w razie potrzeby.

Który model wybrać

monitor Eizo dla fotografa

Najbardziej wymagający fotografowie powinni postawić na monitor Eizo EV2336W, który w swojej klasie i w swojej cenie nie ma sobie równych. Monitor ten może pochwalić się nie tylko porządną matrycą i szerokim kątem widzenia. Warto wspomnieć także i o tym, że monitor Eizo EV2336W nie wymaga przeprowadzenia czynności kalibracyjnych, dlatego też jest to najlepszych wybór dla początkujących fotografów, którzy nie mają doświadczenia w sprzęcie tego typu. Jedyną wadą jest to, że monitor oddaje do dyspozycji 3 gniazda (VGA, DVI i Display Port). Osoby, które chcą skorzystać z tradycyjnego wejścia HDMI, muszą dokupić specjalną przejściówkę z DVI.

Monitory Eizo znaajdziesz na: https://notopstryk.pl/pl/producer/EIZO/78

Jakie zalety modelu EV2336W

Monitor dla fotografa EV2336W ma do zaoferowania wysoką jakość obrazu i wspomnianą powyżej matową matrycę, która zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Na szczególną uwagę zasługuje także dodatkowe wyposażenie, które w wielu sytuacjach może okazać się bardzo przydatne. Przydać może się na przykład nowoczesny system EcoView Sense 2, który automatycznie odkrywa kiedy użytkownik odchodzi od biurka i przełącza sprzęt w tryb oszczędzania energii.