Rodzaje spawania konstrukcji stalowych – to warto wiedzieć

Spawanie konstrukcji stalowych to proces rzeźbienia nowego kształtu, produktu, które polega na łączeniu materiałów przy wysokiej temperaturze. Natomiast części dwóch elementów znajdujących się obok siebie topią się pod wpływem ciepła, dzieki czemu mogą się połączyć. W momencie kiedy temperatura się obniża, stapiają się ze sobą. Warto wziać pod uwagę, że za pomocą spawania można zespoić ze sobą zarówno metale termoplastyczne jak i inne tworzywa. Spawanie konstrukcji stalowych może obejmować różne rodzaje w zależności od zastosowania. Dlatego też w dalszej części artykułu zdradzimy szczegóły.

Spawanie konstrukcji stalowych metodą MIG/MAG

Spawanie konstrukcji stalowych przeprowadza się najczęściej na cztery sposoby. Wśród których można wyróżnić metodę MIG, MAG, TIG oraz spawanie elektrodowe. Warto zauważyć, że do każdego rodzaju spawania potrzebny jest profesjonalny park maszynowy oraz wysokiej jakości urządzenia, którymi mają posługiwać się doświadczeni fachowcy. Za pomocą metody MIG/MAG można spawać zarówno konstrukcje stalowe, niestopowe oraz wysokostopowe. W tym spawaniu wykorzystuje się łuk elektryczny, który podaje się w trakcie całego procesu. Podczas spawania metodą MAG używa się gazu osłonowego, który podaje się z elektrodą. Dobór konkretnej metody zależy od zastosowania, dlatego też najlepiej zlecić spawanie konstrukcji stalowych profesjonalistom. Na szczególną uwagę zasługuje firma Zekon, ponieważ posiada wieloletnie doświadczenie w tym zakresie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów koniecznie zajrzyj na stronę internetową pod linkiem: https://www.zekon.pl/pl/oferta/spawanie-konstrukcji-stalowych/

Spawanie konstrukcji stalowych metodą TIG

Spawanie konstrukcji stalowych metodą TIG jest wtedy, kiedy chce się połączyć konstrukcje wykonane ze stali nisko lub też wysokostopowych. Warto zwrócic uwagę, że metoda TIG nie ma praktycznie żadnych odprysków. Spawanie TIG znajduje najczęściej zastosowanie gdzie mają znaczenie spoiny wysokiej jakości.

Spawanie konstrukcji stalowych metodą elektrodową

Elektrodowe spawanie konstrukcji stalowych nazywane jest często spawanie łukowe ręczne, z elektrodą otuloną czy tez mianem spawania MMA. Warto zauważyć, że elektrodowe spawanie konstrukcji stalowych sprawdza się w momencie łączenia każdego rodzaju materiału. Wszelkiego typu spoiny oraz pozycje można spawać ręcznie za pośrednictwem elektrody otulonej. W tym wypadku nie stosuje się żadnych gazów.

Next Post

Rodzaje parapetów zewnętrznych - to warto wiedzieć

czw. cze 23 , 2022
Parapety zewnętrzne jak sama nazwa wskazują stosuje się na zewnętrz budynków, aby mogły ochraniać zewnętrzną elewację. Do wyboru są rozwiązania wykonane z różnych materiałów takich jak parapety stalowe, aluminiowe, PVC czy też kamieni naturalnych. Dlatego w dalszej cześci artykułu przedstawimy każdy z wymienionych rodzajów.

Może też Cię zainteresować