Rodzaje parapetów zewnętrznych – to warto wiedzieć

Parapety zewnętrzne jak sama nazwa wskazują stosuje się na zewnętrz budynków, aby mogły ochraniać zewnętrzną elewację. Do wyboru są rozwiązania wykonane z różnych materiałów takich jak parapety stalowe, aluminiowe, PVC czy też kamieni naturalnych. Dlatego w dalszej cześci artykułu przedstawimy każdy z wymienionych rodzajów.

Parapety stalowe

Parapety stalowe to najbardziej popularne elementy wykończenia. Najwięszą zaletą tych parapetów jest niewątpliwie cena oraz bogata oferta. Nieduża waga powoduje, że parapety stalowe nie mają żadnych ograniczeń. Proces cynkowania stali oraz powlekania powierzchni lakierami wydłuża żywotność parapetów, dzięki czemu można użytkować je przez wiele lat.

Parapety PVC

Parapety PVC, czyli tak zwane parapety plastikowe pokryte laminatem. Zaletą tych parapetów jest fakt, że nie słychać spadających kropel deszczu. Łatwo można je utrzymać w czystości, bez potrzeby stosowania specjalistycznych środków pielęgnacyjnych. Parapety plastikowe mają także dobrą sztywność oraz są odporne na korozję i kwaśne deszcze.

Parapety aluminiowe

Parapety aluminiowe przypominają elementy wykonane z blachy ocynkowanej, ale mają lepsze parametry techniczne. Warto zwrócić uwagę, że parapety aluminiowe są dość sztywne i odporne na korozję. Z kolei zabezpieczenie powierzchni lakierami sprawia, że nie wymagają one zabiegów konserwacyjnych. Ich ogromnym atutem jest fakt, że zazwyczaj sprzedawane są z pasującymi akcesoriami. Wadą parapetów aluminiowych jest rozszerzalność pod wpływem temperatury.

Producent parapetów zewnętrznych Luxstal

Producent parapetów zewnętrznych i wewnętrznych Luxstal od wielu lat oferuje solidnie wykonane parapety na zamówienie. Wszystkie produkty są stosowane w budownictwie jednorodzinnym oraz przemysłowym. Dostarczane są w krótkim czasie firmami kurierskimi oraz innym taborem. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej pod linkiem: https://luxstal.pl/

Next Post

Działanie przekładni mechanicznych - to warto wiedzieć

pt. cze 24 , 2022
Przekładnie mechaniczne to pewien układ maszyn, który ma za zadanie przenieść ruch czynny na bierne oraz zmianę parametrów takich jak prędkość oraz siła. Warto zwrócić uwagę, że przekładnie mechaniczne można podzielić na hydrauliczne, pneumatyczne oraz elektryczne. Jak one działają? Szczegóły zdradzamy w dalszej części artykułu.

Może też Cię zainteresować