Rodzaje badań klimatycznych – to warto wiedzieć

Badania klimatyczne pozwalają zbadać czy dany lek, kosmetyk wprowadzony na rynek jest trwały, spełnia normy względem przydatności oraz prawidłowo reaguje na czynniki atmosferyczne. Innymi słowy komora klimatyczna pozwala zbadać odporność na narażenia klimatyczne danego urządzenia. Jednak zanim zdecydujemy się na jakiekolwiek badania warto dowiedzieć się jakie wyróżniamy rodzaje, aby odpowiednio dopasować dany produkt do rodzaju komory.

Jakie wyróżniamy rodzaje badań klimatycznych?

komora klimatyczna - badania

W zależności od badanych materiałów czy też urządzeń możemy użyć komory klimatycznej o odpowiedniej objętości, zakresie temperatur, ciśnienia oraz zmian temperatury w czasie. W związku z tym wyróżniamy komory szokowe, starzeniowe do badań wibracji elektromagnetycznych i wiele innych. Warto zwrócić uwagę, że podstawowy podział komór klimatycznych rejestruje komory statyczne i dynamiczne. Komór statycznych używa się dla długookresowych badań w których powinny być utrzymywane stałe warunki. Z kolei w komorach dynamicznych czynniki takie jak temperatura, ciśnienie co jakiś czas ulegają zmianie. Przed wyborem konkretnego laboratorium warto zwrócić uwagę także na urządzenie w którym przeprowadzane są badania. Komora klimatyczna powinna spełniać obowiązujące kryteria. Godną zainteresowania jest firma W2, ponieważ posiada doświadczenie i wiedzę na temat badań klimatycznych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, koniecznie zajrzyj na stronę internetową pod linkiem:
http://www.w2.bydgoszcz.pl/oferta/badania-klimatycznetermiczne/badania-klimatyczne-termiczne/

Komora szokowa i cieplna – podstawowe informacje

Komora szokowa jak sama nazwa wskazuje powoduje szok termiczny badanego urządzenia. Składa się z co najmniej dwóch komórek – zimnych i ciepłych, dzięki temu można bez problemu dopasować badane urządzenie.
Z kolei komora cieplna wykorzystywana jest w przemyśle farmaceutycznym do testowania leków. Wśród testów wyróżnia się:

  • przyspieszone testy wytrzymałości, czyli symulacja starzenia się leków,
  • testy stabilności on-going – sprawdzają czy dany produkt zachowuje określone właściwości po upływie przydatności,
  • testy wytrzymałościowe – sprawdzenie produktów w ekstremalnych warunkach,
  • badania długookresowe – czyli sprawdzenie jak leki oddziałują na warunki w czasie rzeczywistym.

Warto dodać, że komory cieplne znajdą zastosowanie także w przemyśle budowlanym do badania próbek asfaltu czy też betonu. Jak widać powyżej komory klimatyczne mają szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach i pozwalają wyeliminować wadliwe sprzęty oraz produkty.

Next Post

Meble ogrodowe technorattan - wyprzedaż letnich mebli i zestawów ogrodowych

pt. cze 18 , 2021
Meble ogrodowe z technorattanu to najlepszy wybór do przestrzeni użytkowej znajdującej się na świeżym powietrzu takiej jak taras, balkon czy ogród. W związku ze zbliżającym się sezonem letnim wiele sklepów wyprzedaje swój asortyment przed uzupełnieniem go o nowe modele – przełom maja i czerwca to doskonały czas na zakup mebli […]
meble technorattanowe

Może też Cię zainteresować