Praktyczne prezenty dla młodych rodziców

Wybierając się po raz pierwszy do znajomych czy rodziny, którym urodziło się dziecko, w dobrym guście jest mieć ze sobą jakiś upominek dla nowego członka rodziny. Prawda jest jednak taka, że bardzo często ten upominek bardziej przyda się rodzicom niż małemu człowiekowi, któremu póki co do szczęścia trzeba snu, jedzenia i suchej pieluszki. W tym artykule podpowiadamy o jakim prezencie można pomyśleć, planując wizytę.

dla dziecka

Coś dla maluszka

Jeśli chcemy, by faktycznie nasz prezent był skierowany dla dziecka, możliwości mamy wiele i wcale nie musimy dużo wydawać. Dobre będzie właściwie wszystko – zawieszka do wózka lub kołyski zainteresuje maluszka, a smoczek zawsze się przyda, bo to taka rzecz, która lubi się gubić. Dobrym pomysłem będzie też postawienie na coś, co przyda się dziecku dopiero za parę miesięcy, np. grzechotka czy gryzak. Możemy być pewni, że o ile teraz rodzice są świetnie wyposażeni w rozmaite rzeczy dla noworodka, o tyle ani oni, ani ich bliscy nie pomyśleli jeszcze o kompletowaniu tego, co będzie niezbędne, kiedy maluch będzie miał kilka miesięcy życia za sobą. Ta zasada dotyczy też, a może nawet przede wszystkim ubranek – jeśli koniecznie chcemy sprawić maluszkowi jakieś piękne body czy koszulkę, kupmy takie w rozmiarze dla kilkumiesięcznego dziecka – tych dla noworodka rodzice mają na pewno mnóstwo.

Warto pamiętać o to, że dzieciaki szybko rosną, a wraz z nimi potrzeby. Dziecko w wieku 2 lat i więcej będzie potrzebowało kompletu mebelków w swoim pokoju dlatego warto zwrócić uwagę na dostosowane do potrzeb i możliwości dziecka mebelki – kufry na zabawki, szafki, regały, aby pokój dziecięcy był dobrze zorganizowany i pomieścił powiększające się z czasem wyposażenie dziecka. Obecnie prym wiodą nowoczesne meble dla dzieci.

rodzice

Coś dla rodziców

Warto jednak pomyśleć o takim prezencie, którzy docenią bardziej rodzice, chociaż niewątpliwie będzie miał związek z ich dzieckiem i opieką nad nim. Tutaj mamy równie szerokie pole do popisu. Mufka to koszt zaledwie około 40 złotych, a uratuje dłonie przed zmarznięciem w czasie spaceru z wózkiem. Uchwyt na kubek, przyczepiany do wózka, pozwoli na każdym spacerze cieszyć się ciepłą kawą. Jeśli nie mamy pieniędzy na droższe prezenty, a nawet kilkadziesiąt złotych znacznie naruszy nasz budżet, możemy kupić zapas nawilżanych chusteczek – te również zawsze się przydadzą.

Innym pomysłem, który docenią rodzice, którzy często widzą, jak bardzo wszystko koncentruje się na ich dziecku, jest prezent tylko dla nich. Jeśli to bliskie nam osoby, a my dysponujemy większym budżetem, możemy podarować im karnet na wizytę w spa, ale przy mniejszym budżecie, możemy postawić na voucher do kina. Najlepiej wybrać taki z długim terminem realizacji, choć jeśli jesteśmy zaufaną osobą, możemy zaoferować, że w czasie wyjścia do kina, zaopiekujemy się dzieckiem. Chodzi o to, by rodzice choć przez kilka godzin mogli spędzić czas tylko ze sobą.

Next Post

Kreatywne zawody

czw. mar 8 , 2018
Praca nie zawsze musi być nudna. Dobrze, jeśli jest kreatywna i rozwijająca. Są pewne zawody, które codziennie zajmują się czymś innym i nie ma tutaj mowy o monotonii. Więcej dowiecie się w poniższym artykule.
architekt zabrze

Może też Cię zainteresować