Motoreduktory w przemyśle

Motoreduktory to urządzenia, które występują zazwyczaj w różnych branżach przemysłu – współpracują ściśle z wieloma typami maszyn. Dzięki nim linie produkcyjne działają właśnie tak, jak powinny. Można się z nimi spotkać przede wszystkim w profesjonalnych zakładach produkcyjnych.

Motoreduktory

To nic innego jak maszyna napędowa. Składa się z napędu elektrycznego połączonego z przekładnią mechaniczną. W jej skład wchodzi jeszcze kilka innych elementów, takich jak hamulec czy jednokierunkowe sprzęgło. Urządzenie to jest dość małe – znacznie mniejsze i wręcz kompaktowe niż budowa standardowych układów napędowych i właśnie z tego powodu cieszy się ogromną popularnością na liniach produkcyjnych i nie tylko. Motoreduktory mogą być walcowe, płaskie, ślimakowe, stożkowe bądź planetarne – wszystkie je znajdziesz na stronie http://stmpolska.pl/

Maszyna napędowa a silnik elektryczny

Motoreduktor z łatwością może zastąpić typowy silnik elektryczny. Jest także niezastąpiony w przypadku urządzeń, do których niezbędne są małe prędkości a jednocześnie duży moment obrotowy – silniki elektryczne zupełnie się do tego nie nadają. Jak to działa? Maszyna napędowa porusza elementy większych urządzeń, które chcemy poruszyć, ale nie wymagają one dużych prędkości. Standardowy silnik elektryczny osiąga zbyt duże prędkości. Co prawda można zdecydować się na silnik wolnoobrotowy – ale on z kolei jest bardzo drogą opcją. Dlatego też ostatecznie właściciele firm produkcyjnych decydują się na motoreduktory. 

Zalety i wady

Najważniejszymi zaletami takich maszyn są:

  • mała i kompaktowa obudowa,
  • łatwość montażu,
  • duży wybór wśród typów,
  • cicha i precyzyjna praca.

Natomiast ich jedyną wadą jest to, że im większa ilość przełożenia i mocy przenoszonej – tym większe są jego rozmiary – gdy potrzebujemy więcej mocy lepiej więc postawić na typowy układ napędowy.

Zastosowanie

Motoreduktory znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, między innymi takich jak ciężkim, wydobywczym, spożywczym, tworzyw sztucznych, drzewnym czy farmaceutycznym. Właściwie można go znaleźć wszędzie tam, gdzie stosuje się miksery, podajniki, walce, prasy, wytłaczarki, przenośniki, kruszarki, suwnice, obrotnice, transportery czy płuczki. Kompaktowe i wytrzymałe urządzenia znajdziesz na http://stmpolska.pl/motoreduktor-motoreduktory.html.

Next Post

Niepełnosprawny w bloku - jakie wprowadzić zmiany w mieszkaniu i budynku?

pt. lip 5 , 2019
Osoby niepełnosprawne są wszędzie. Z pewnością każdy z nas zna co najmniej jedną taką osobę. Czasami nawet możemy nie zdawać sobie z tego sprawy przez to, że wielu z nich na pierwszy rzut oka w niczym nie różni się od sprawnych ludzi. Inni natomiast mogą potrzebować długotrwałej bądź stałej opieki […]
Bloki mieszkalne

Może też Cię zainteresować