Pole golfowe – poradnik dla początkujących golfistów

Każdy początkujący golfista i każdy nowy miłośnik tego niezwykłego sportu powinien zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat gry, ale i pola golfowego. Z tego też powodu stworzyliśmy poniższy poradnik, który wnikliwie wyjaśni wszelkie zawiłe i niezrozumiałe określenia, z którymi do tej pory mogłeś mieć pewne problemy, omawiamy również na co można się natknąć podczas gry oraz jak jest określana maksymalna liczba uderzeń na danej trasie.

Pole golfowe

Pole golfowe to obszar, na którym odbywa się gra w golfa. Może mieć od kilkunastu do kilkudziesięciu hektarów. Pokrywa go trawa, która w zależności od umiejscowienia, ma różną wysokość. Na polu należy przestrzegać sztywnych zasad gry. Jeśli mamy do czynienia z małym polem, znajduje się na nim 9 tras z 9 dołkami, jeśli zaś jest to pole pełnowymiarowe, to posiada 18 tras. Każdy dołek jest odpowiednio oznaczony i posiada numer. Należy tutaj zauważyć, iż każdy z dołków ma swoją wymaganą liczbę uderzeń, tak zwany PAR. Wszystko zależy od jego długości (może wynosić 3, 4 albo 5). Liczba PAR jest sumowana (wszystkich dołków). Każda trasa posiada także Stroke Index – w zależności od jej różnicy trudności może wynosić 1 do 18 (między graczami scratch i bogey).

Elementy pola golfowego

Na polu golfowym znajduje się przede wszystkim trawa, w zależności od jej umiejscowienia może mieć różną wysokość, jednak na obszarze gry jest niska i równo przycięta, w innych miejscach stanowi ozdobę i utrudnienia. Przyjrzyjmy się bliżej wszystkim tym elementom: fairway (trawa od 0,5 do 2 cm, to główny tor gry), tee (obszar startowy, na którym zaczynamy trasę), green (obszar, na którym jest flaga i dołek, maksymalnie 5 milimetrów), fringe (trawa krótsza od fairway, a dłuższa od green), rough (dzika trawa, znajduje się ona poza obszarem gry), semi-rough (znajduje się wzdłuż fairway, obszar o średniej wysokości).

Przeszkody

Na polu golfowym znajduje się również spora liczba pułapek i przeszkód, które mają na celu urozmaicenie i utrudnienie gry, ale także i uatrakcyjnienie wyglądu poszczególnych tras. Specjalne drogi przecinające trasy przeznaczone są do wózków golfowych typu melex, którymi mogą się przemieszczać gracze oraz pracownicy pola. Jeśli zaś chodzi o przeszkody jest to między innymi piasek czy woda. Białe paliki wyznaczają obszar pola, a żółte i czerwone oznaczają wodne przeszkody. Na polu znajdują się również liczbe tablice informacyjne, myjki do piłek, ławki do odpoczynku, kosze na śmieci oraz reklamy. W sieci sklepów Golf Team – https://golfteam.pl/ znajdziesz doskonałej jakości sprzęt, akcesoria i odzież dla profesjonalnych golfistów, ale również i dla amatorów, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z tym sportem.

Next Post

Współpraca z hurtownią odzieży używanej

pt. kwi 10 , 2020
Rośnie popyt na ubrania z tak zwanej drugiej ręki. Coraz więcej osób decyduje się na zakupy w second-handach. Skąd ten trend? Wyjaśniamy, czy warto otworzyć własny sklep z używaną odzieżą i jak powinna wyglądać nasza współpraca z hurtownią z takim towarem, aby nasi klienci byli zawsze bardzo zadowoleni. Serdecznie zapraszamy […]

Może też Cię zainteresować