Profesjonalne ekspresy do kawy – przegląd modeli

Profesjonalne ekspresy do kawy będą niezbędne przede wszystkim w restauracjach, kawiarniach czy hotelach. Z jednej strony powinny cechować się łatwością obsługi, a z drugiej w krótkim czasie przygotować różne rodzaje aromatycznych kaw. Bardzo istotne jest także ich łatwa pielęgnacja, bowiem utrzymanie urządzenia w czystości ma znaczący wpływ na smak przyrządzonego napoju. W poniższym artykule przedstawiamy ranking profesjonalnych ekspresów do kawy, na które warto zwrócić uwagę. Sprawdź koniecznie szczegóły i wybierz odpowiedni model. 

Profesjonalne ekspresy do kawy – jakie wybrać?

To, jakie profesjonalne ekspresy do kawy wybierzemy, w dużej mierze zależeć będzie od specyfiki danego lokalu, a także naszych indywidualnych upodobań. Przykładowo w hotelach, gdzie w czasie śniadania albo kolacji, goście samodzielnie przyrządzają swoje ulubione napoje, świetnym wyjściem mogą być automatyczne ekspresy, które pozwalają za pomocą jednego przycisku przygotować wybrany napój. Dobrym rozwiązaniem będą także modele z osobnym pojemnikiem na mleko. Przezroczysty pojemnik pozwala łatwo kontrolować zawartość mleka, a do tego jest łatwy w czyszczeniu. 

W kawiarniach albo innych lokalach gastronomicznych koniecznie będą profesjonalne ekspresy do kawy o naprawdę dużej mocy. Warto zwrócić na przykład uwagę na modele kolbowe. Z ich pomocą możemy przygotować wyraziste w smaku espresso, które będzie także bazą do przyrządzania ulubionych kaw mlecznych. 

Profesjonalne ekspresy do kawy w twoim domu lub biurze

Gastronomia to nie jedyne miejsce, w którym sprawdzą się profesjonalne ekspresy do kawy. Odpowiednie modele będą także niezastąpione w domu albo biurze. Tutaj warto przede wszystkim postawić na sprzęt o renomowanych producentów, jak Saeco czy Nivona. W takim ekspresie do kawy możemy wybrać, jaką kawę chcemy przyrządzić, a wybór jest naprawdę szeroki. 

Modele profesjonalnych ekspresów do kawy pozwalają na zaparzyć z jednym razem jedną albo dwie filiżanki wybranej kawy. Pierwsza opcja sprawdzi się idealnie w miejscu pracy, gdzie każdy posiada własne preferencje kawowe. Ponadto takie ekspresy prezentują się bardzo elegancko. Minimalistyczny design oraz trwała obudowa – to wszystko sprawia, że będą odporne nie tylko na intensywne użytkowanie, ale do tego staną się prawdziwą ozdobą w kuchni

Gdzie kupić profesjonalne ekspresy do kawy?

Bogaty wybór profesjonalnych ekspresów do kawy od renomowanych producentów można znaleźć między innymi w sklepach internetowych. Przykładowo na stronie sklepu Mariano Italiano https://marianoitaliano24.pl/pl/c/Ekspresy-do-kawy/64 można znaleźć nie tylko ekspresy, ale także aromatyczną kawę ziarnistą czy włoskie kawiarki.

Next Post

Czy na rowerze elektrycznym można jechać bez pedałowania?

pon. wrz 11 , 2023
Rower elektryczny stał się bardzo popularnym środkiem transportu. Jednym z często pojawiających się pytań dotyczących tych innowacyjnych pojazdów jest to, czy można nimi jeździć bez pedałowania. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ponieważ zależy od typu roweru elektrycznego i jego ustawień. Rower elektryczny – podstawowe informacje Rower elektryczny, nazywany również e-rowerem, to […]
Czy na rowerze elektrycznym można jechać bez pedałowania?

Może też Cię zainteresować