Nowoczesne rozwiązania kuchenne dla małych przestrzeni

Małe kuchnie mają to do siebie, że są najczęściej niefunkcjonalne i niewygodne dla domowników. Przyrządzanie posiłków nie sprawia nam radości, a wręcz nas zniechęca do podejmowania jakichkolwiek działań w tym kierunku. Nie jest to przyjemna i komfortowa sytuacja dla nas i reszty domowników. Najczęściej mieszczą się wewnątrz pomieszczenia maksymalnie dwie osoby, co i tak jest już kłopotliwe i zaburza całą naszą przestrzeń. Warto zwrócić uwagę na nowoczesne, a zarazem funkcjonalne rozwiązania kuchenne, które mogą ułatwić nam nieco życie i umożliwić nam jakikolwiek ruch w naszej malutkiej kuchni.

 

Kuchnie na wymiar – Katowice i Śląsk

Bardzo istotne mogą być dla nas kuchnie na wymiar. Katowice to miasto gdzie w starszych budowlach nie jest łatwo zaprojektować odpowiednią kuchnie, natomiast przy współpracy z profesjonalistami możemy zyskać wiele przestrzeni, o których wcześniej nie mieliśmy nawet pojęcia. Przy odpowiednich konsultacjach projektanta z nami powinniśmy uzyskać ciekawy sposób na nową aranżację naszej kuchni, która w większym stopniu powinna spełniać warunki funkcjonalności.

 

Szafki cargo

To jeden z najciekawszych trendów w kuchniach o małych przestrzeniach. Sposób ten pozwoli nam na zaoszczędzenie każdego kawałka pomieszczenia, a funkcjonalność takich szafek jest dla nas wielkim ułatwieniem. W tych wąskich szafeczkach możemy poukładać wiele produktów, a nawet mniejsze sprzęty kuchenne. Szafki z funkcją wysuwaną stosuje się zazwyczaj pod blatem.

 

kuchnia

 

Dotykowe otwieranie

Szafki bez uchwytów? Aktualnie jest to hit na rynku, który może nam ułatwić otwieranie szafek i szuflad, ale przede wszystkim pozwoli nam zaoszczędzić dodatkową przestrzeń w naszej małej kuchni. Ten sposób jest bardzo funkcjonalny, ponieważ nie tracimy miejsca na to co znajduje się poza szafką czy szufladą. Brak uchwytów jest także dla nas bardziej korzystny ze względów bezpieczeństwa. Ile razy zahaczyliśmy o uchwyt chodząc po kuchni? Dokładnie, nie ma sensu się już tym więcej przejmować i skorzystać z nowych, bardziej funkcjonalnych metod aranżacji kuchni.

 

Kuchnie na wymiar – Katowice i okolice

Firma Mebe to specjaliści w kategorii aranżacji wnętrz, którzy zapewnią nam kompleksowe usługi. Jednym z priorytetów firmy są usługi w zakresie kuchni na wymiar. Katowice to miasto, w którym mieści się siedziba firma, natomiast działają w obrębie całej aglomeracji śląskiej. Wszystkie potrzebne informacji można znaleźć tutaj.