Rośnie popyt na ubrania z tak zwanej drugiej ręki. Coraz więcej osób decyduje się na zakupy w second-handach. Skąd ten trend? Wyjaśniamy, czy warto otworzyć własny sklep z używaną odzieżą i jak powinna wyglądać nasza współpraca z hurtownią z takim towarem, aby nasi klienci byli zawsze bardzo zadowoleni. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z artykułem!
Własny second-hand
Własny biznes kusi każdego, kto ma serdecznie dość irytującego szefa i nieodpowiedzialnych współpracowników. Otwarcie second-hand może być dobrym pomysłem, zwłaszcza, że ostatnio coraz więcej osób decyduje się robić zakupy właśnie w takich miejscach, a nie w popularnych galeriach handlowych. Dlaczego tak się dzieje, skąd wziął się ten trend? Klienci, zwłaszcza klientki, bardzo zawiodły się na znanych i tanich markach, które oferują nudne ubrania wykonane z nietrwałych materiałów. W second-handach mogą znaleźć bardzo trwałe rzeczy, w końcu przetrwały już sporo czasu i nadal doskonale nadają się na wyjścia. Ponadto łatwo tu znaleźć coś oryginalnego, czego nie będzie miała każda albo chociaż co druga napotkana kobieta na ulicy. Zdecydowanie warto zainteresować się sklepami z używaną odzieżą, które zaopatrują się w zagraniczne artykuły, wtedy możemy trafić na perełkę, którą nie znajdziemy w żadnym innym miejscu w całym kraju! Nie zapominajmy wspomnieć także o tym, że zakupy w second-handach to przede wszystkim oszczędność. Ubrania nawet znanych i cenionych na całym świecie marek tutaj możemy kupić za grosze (dosłownie za kilka-kilkanaście złotych). Zakupy w takich miejscach wspierają też środowisko, co jest niezwykle ważne w obecnych czasach. Tak się składa, że kiedy kupujemy w tak zwanych lumpeksach sprawiamy, że maleje zapotrzebowanie na nowe rzeczy, więc ich produkcja spada, a jak wiadomo wytwarzanie ubrań źle wpływa na stan naszej planety.
Jak współpracować z hurtownią?
Musimy przede wszystkim pamiętać, że jeśli chodzi o otworzenie własnego second-handu, musi on wyglądać modnie i dobrze, najlepiej jak butik z centrum miasta, tym samym zainteresujemy przypadkowe osoby, które nigdy nie zwróciłyby na nasz sklep uwagi. Drugą istotną kwestią jest współpraca z hurtownią, z której będziemy pozyskiwać artykuły do sprzedaży. O czym pamiętać? W hurtowni ubrania są dzielone na kilka grup. Podstawowy podział, o który możemy spytać nawet wtedy, kiedy nazwy tych grup brzmią zupełnie inaczej, to: odzież cream oraz ubrania pierwszej i drugiej kategorii. Wybieraj zawsze cream z tego względu, iż właśnie takie ubrania oczekują znaleźć klientki i klienci w sklepie z używaną odzieżą. To najczęściej nowe, nienoszone i niezniszczone ubrania. Nierzadko posiadają jeszcze metki. Ktoś po prostu mógł zrobić zakupy i nigdy tego nie założyć. Ważne jest również to, jak chcemy zakupić odzież – niesortowaną czy wręcz przeciwnie sortowaną – sort. Odzież używana sort to nic innego jak paczki z ubraniami jednej kategorii, np. zamawiamy wyłącznie bluzki czy jeansy. W przypadku drugiej grupy zamawiamy miksy, nigdy nie wiemy co jest w środku i w jakiej ilości (np. 10 par jeansów, 2 bluzki, 20 swetrów itd). Wszystko zależy od naszych potrzeb, zaleca się uzupełniać za pomocą sortowanej odzieży tych elementów, które szybko się sprzedają, aby nigdy nie brakowało ich w sklepie. Odzież używana sort w doskonałej jakości cream znajdziemy na http://mkcream.pl/czysciwa-oferta/odziez-niemiecka-sortowana/.