Gdzie warto spędzić weekend?

W okresie wiosny i lata szczególnie dużo Polaków wyjeżdża na weekendy. Cieszą się one szczególnie dużą popularnością, kiedy w kalendarzu przypada wiele dni wolnych. W Polsce mamy sporą ilość miejsc, które możemy wtedy odwiedzić.

Wypad w góry

Podczas długich weekendów dużo osób decyduje się na wypad w polskie góry. Do wyboru mamy na przykład Beskid Śląski, Bieszczady czy Tatry. Wielką popularnością cieszy się także stolica polskich Tatr – Zakopane. Będąc w Zakopanem warto odwiedzić Krupówki.

Największe polskie miasta

W czasie dni wolnych warto też zdecydować się na zwiedzanie największych polskich miast takich jak: Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk czy Szczecin. Każde z nich oferuje wiele atrakcji. Zabytkowe rynki, zamki, piękne kościoły – to wszystko możemy znaleźć w polskich miastach.

Postaw na wynajem apartamentu

Na uwagę zasługuje również fakt, że w Polsce cały czas poprawia się oferta bazy gastronomiczno – hotelowej. Mamy do wyboru wiele opcji. Kiedy zastanawiamy się nad noclegiem warto rozważyć rezerwację apartamentu. Opłaca się to szczególnie w przypadku, kiedy jedziemy większą grupą osób. Z przykładową ofertą apartamentów w Szczecinie mrzemy zapoznać się na stronie http://lmapartamenty.pl/

Polski Bałtyk

Ciekawą propozycją może okazać się też polskie morze. Jest to rozwiązanie szczególnie atrakcyjne na przykład dla rodzin z dziećmi, które będą mogły bawić się w piachu na plaży. Polska posiada długą linię brzegowa, piękne piaszczyste plaże. Sprawia ro, że trafia tu wielu turystów z polski i zagranicy. Nad polskim morzem szczególnie warto odwiedzić takie miejsca jak: Świnoujście, Sopot, Stegna Gdańska czy Rewal.

Jura Krakowsko – Częstochowska

Na południu naszego kraju znajduje się malowniczy teren Jury Krakowsko- Częstochowskiej. Możemy tu znaleźć ruiny zamków osadzone na skałach wapiennych. Warto odwiedzić takie miejsca jak: Olsztyn, Pieskowa Skała, Ogrodzieniec, a także miasta Częstochowę i Kraków. W okresie letnim na terenie Jury organizowanych jest wiele imprez plenerowych, które jeszcze bardziej uatrakcyjniają pobyt na tym terenie.

Next Post

Koparka z nowoczesnym silnikiem Deutz - maszyna do zadań specjalnych!

czw. sie 22 , 2019
Koparka to jedna z najczęściej użytkowanych maszyn. Trudno się temu dziwić w końcu jest ona przeznaczona do wykonywania wielu zadań w wielu gałęziach przemysłu. Użytkowana w rolnictwie, przy pracach rozbiórkowych, w przemyśle komunalnym i w budownictwie. Maszyny te wykonują niezwykle wymagające i trudne prace od przy­go­to­wa­nia na placu robót, poprzez […]
koparka z silnikiem deutz

Może też Cię zainteresować