Zabawki i akcesoria dostosowane do wieku twojego dziecka

Dziecko bardzo szybko rośnie i niektóre zabawki czy akcesoria nie będą dobrze sprawdzały się w pewnym wieku. Rodzice przede wszystkim dbają o bezpieczeństwo maluchów, ale również o ich prawidłowy rozwój. Czy da się zatem połączyć te dwie rzeczy ze sobą? Oczywiście! My mamy na to sposób.

pokoik dziecka

Od niemowlęcia

Kojec dla dziecka ma wielu swoich zwolenników, a także przeciwników. Przeciwnicy twierdzą, że to swoistego rodzaju więzienie dla pociechy, a zwolennicy wymieniają tylko plusy takiego rozwiązania. Nie będzie to zamknięcie dziecka, jeśli będziemy je tam wkładać sporadycznie i naprawdę w określonych i kryzysowych sytuacjach.

Każdy rodzic potrzebuje parę chwil wytchnienia bądź zrobienia czegoś, przykładowo – otworzenia drzwi listonoszowi. Oprócz tego, kojec dla dziecka wpływa na jego rozwój, ponieważ maleństwo próbuje wstawać czy samodzielnie siadać. Zobacz przykłady.

Dobrze sprawdzi się dla niemowląt, ale można go stosować do nawet drugiego roku życia.

kojec z siatki dla dziecka

Od roku

Kto z nas nie robił w dzieciństwie kryjówek czy domków? Wystarczył koc, który po odpowiednim rozłożeniu stawał się naszym dachem, a dzięki temu azylem dla najmłodszych. Dzisiaj, dzięki znacznemu rozwojowi, dzieci mogą dostać drewniany bądź plastikowy domek. Są różnorodne kształty czy kolory, oprócz tego jest on bezpieczny, ponieważ nie posiada żadnych ostrych krawędzi czy niebezpiecznych elementów.

Od 3 lat

Tunel dla dzieci oprócz swojej funkcji rozrywkowej ma bardzo ważną rolę w rozwoju koordynacji ruchowej malucha. Dzięki tunelowi najmłodsze dzieci przestaną się bać nieznanych im przestrzeni. Wpływa to także znacznie na kreatywność, bo maluchy znajdą na pewno wiele zastosowań dla tego typu zabawki. Świetnie sprawdzi się również podczas zabaw w ogrodzie czy na działce. Tak naprawdę w tunelu mogą się bawić dzieci , które już raczkują. Producent zaleca jednak dla wszystkich mniejszych istot powyżej 3 roku życia. A stosować go możemy przez bardzo długi czas, wręcz dotąd, dopóki dzieciaki będą się w nim mieściły.

Każdy rodzic doskonale zna swoje dziecko i wie, co sprawi mu radość, a która zabawka będzie po prostu rzucona w kąt. Warto dbać o rozwój kreatywności najmłodszych, a także o ich bezpieczeństwo.

Next Post

Koncepcja pedagogiki Celestyna Freineta

pon. gru 11 , 2017
Podczas posyłania dziecka do niepublicznej placówki przedszkolnej spotykamy się z mnóstwem atrakcyjnych i nieco mniej atrakcyjnych zajęć dodatkowych oraz pewnych koncepcji według której dzieci będą wychowywane w przedszkolu.

Może też Cię zainteresować