Jak wybrać odpowiednie buty robocze?

Buty robocze to podstawowy ekwipunek każdego pracownika. Mają one przede wszystkim zadanie ochronne przed szkodliwym działaniem czynników panujących w środowisku pracy. W wielu branżach buty robocze to niemal konieczność nie tylko ze względów bhp ale bezpieczeństwa. Buty robocze powinny chronić głównie przed urazami mechanicznymi, iskrami, odpryskami metali i innych tworzyw oraz wysoką temperaturą.

Obuwie a charakter wykonywanej pracy

Wybór obuwia w dużej mierze zależy od charakteru wykonywanej pracy. Dla pracownika budowlanego dobrym wyborem okażą się buty ochronne z solidną podeszwą taką, która jest odporna na przebicie. Buty ochronne w branży budowlanej muszą być przede wszystkim wytrzymałe, odporne na poślizg. W zakładach przemysłowych, hutach czy w halach produkcyjnych przydatne okazują się być buty robocze elektrostatyczne oraz te z solidną podeszwą. Zatem podczas wyboru obuwia ochronnego należy wziąć pod uwagę czynniki ryzyka np. ryzyko przebicia, porażenie elektryczne, szkodliwe substancje chemiczne.

Materiał i wykonanie

Solidne buty ochronne powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów. W większości przypadków do produkcji obuwia ochronnego używa się poliuretanu. Obuwie robocze wykonane z poliuretanu w większości przypadków posiada antypoślizgowe podeszwy, które niwelują wstrząsy a tym samym minimalizują ryzyko uszkodzeń mechanicznych. Co więcej buty robocze z podeszwą wykonaną z poliuretanu wykazują dużą odporność na kontakt z szkodliwymi substancjami.

Buty polskiego producenta

Specjalistyczne obuwie ochronne powinno być wykonane z dobrych jakościowo materiałów, dodatkowo posiadać dobrze zaprojektowaną podeszwę. Obuwie ochronne musi być komfortowe i lekkie tak, by zagwarantować pracownikowi maksimum wygody podczas wielogodzinnej pracy. Kupując buty robocze u sprawdzonego producenta można mieć pewność, że będzie to solidnie wykonany produkt do tego bezpieczny i objęty gwarancją. Dużym zainteresowaniem cieszą się nasze polskie buty robocze oferowane przez znanego producenta PPO. Jest to polski producent obuwia roboczego, który produkuje modele obuwia roboczego zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Szczegóły dostępne na stronie https://www.ppo.pl

Next Post

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków

śr. cze 3 , 2020
Przedszkole jest miejscem wczesnej integracji, to tutaj dziecko nabywa nowych umiejętności uczy się współdziałania w grupie rówieśniczej. Dużym zainteresowaniem wśród rodziców cieszą się prywatne przedszkola. W porównaniu z placówkami państwowymi mają one wiele do zaoferowania – naukę na wysokim poziomie, profesjonalną opiekę oraz dostęp do zajęć prywatnych.

Może też Cię zainteresować