Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków

Przedszkole jest miejscem wczesnej integracji, to tutaj dziecko nabywa nowych umiejętności uczy się współdziałania w grupie rówieśniczej. Dużym zainteresowaniem wśród rodziców cieszą się prywatne przedszkola. W porównaniu z placówkami państwowymi mają one wiele do zaoferowania – naukę na wysokim poziomie, profesjonalną opiekę oraz dostęp do zajęć prywatnych.

Ta ostatnia kwestia jest szczególnie ważna dla wielu rodziców w końcu zależy im na tym aby pociecha miała dobrą opiekę i dostęp do zajęć. Na jakie zajęcia dodatkowe można liczyć posyłając dziecko do prywatnego przedszkola?

Nauka języka obcego

Wiele przedszkoli prywatnych prowadzi zajęcia z nauki języka obcego. Oczywiście lekcje poświęcone są zajęciom poznawczym z językiem obcym. Przedszkola zatrudniają wykwalifikowanego nauczyciela, który wprowadza dzieci w naukę języka obcego głównie poprzez zabawę. Nie są to oczywiście zajęcia zaawansowane i prowadzone w oparciu o gramatykę a jedynie o poznawanie podstawowych określeń/zwrotów.

Zajęcia sportowe

Sport wpływa bardzo pozytywnie na rozwój dziecka, warto więc aby znalazło ono pasję do uprawiania jakiejś aktywności. Najpopularniejsze zajęcia w przedszkolach prywatnych to te związane z grą w piłkę nożną, koszykówkę. Popularna jest także gimnastyka i zajęcia ogólnorozwojowe.

Zajęcia artystyczne

W grupie zajęć są także te dedykowane dla małych artystów. Zajęcia muzyczne, rytmiki bądź zajęcia plastyczne cieszą się dużą popularnością. To szansa na to aby dziecko odkryło w sobie pasję bądź dodatkowe hobby. Zajęcia artystyczne głównie plastyczne to jedne z tych, które kształcą w dziecku zdolności manualne.

Podsumowanie

W wielu prywatnych przedszkolach prowadzone są zajęcia dodatkowe. Jest to szansa na lepszy rozwój dziecka. Może ono dzięki zajęciom lepiej zapoznać się z grupą rówieśniczą. Co więcej zdobyć nowe ciekawe umiejętności i rozbudzić swoje nowe zainteresowania. Otwarte Okno to jedna z placówek opiekuńczo wychowawczych, które prowadzi w ramach swojego programu zajęcia dodatkowe. Więcej informacji na temat prowadzonych działań znajdziesz tutaj: http://www.otwarteokno.edu.pl/strony/2/przedszkole/. Warto także nadmienić że jest to jedno z przedszkoli prywatnych w Tychach, które należy do jednych z najczęściej polecanych przez rodziców.