Jak stworzyć stoisko festynowe?

Wakacje to czas, w którym mamy doczynienia z wieloma imprezami plenerowymi. Bardzo popularne są wszelkiego rodzaju odpusty, festyny, ale również imprezy zorganizowane z okazji rocznicy powstania danego miasta czy wszelkiego innego rodzaju eventy w plenerze. Wówczas mnóstwo jest stoisk festynowych, czy też popularnych namiotów, w których oferowane są przeróżne rzeczy. Jak założyć takie stoisko?

Pomysł

Oczywiście od pomysłu do realizacji czasem ciągnie się dosyć długa droga. Doskonale jednak zdajemy sobie sprawę, że świetny pomysł to klucz do sukcesu. Zastanów co chciałbyś oferować swoim klientom na takim stoisku. Czy miałoby to by być związane z jedzeniem, a może z pamiątkami bądź elementami, które uradują dzieci jak na przykład balony na hel. Możesz pomyśleć również o sprzedawaniu słodyczy czy zabawek dla najmłodszych. Wszystko zależy od twojej inwencji, twojego pomysłu. Warto także rozeznać się na co jest duży popyt, a które rzeczy wręcz się nie sprzedają.

Elementy prawne

Nie każdy może tak po prostu otworzyć stoisko festynowe. Jest szereg elementów, które należy spełnić i dokumentów, które należy wypełnić i uzyskać odpowiednią opinię od władz. Co więcej, musimy mieć zezwolenie na udział w danym evencie i postawieniu swojego stoiska właśnie tam.

Stoisko – jakie?

Sprawa samego stoiska staje się już nieco bardziej skomplikowaną rzeczą. Czy warto zainwestować namiot, a może pokusić się o wynajem namiotów festynowych? Inni wolą przerabiać stare żuki czy inne, większe auta i prowadzić handel objazdowy. W takich większych autach, które można również nazwać food truckami jest miejsce na to, aby postawić tam palnik czy piecyk i przyrządzać ciekawe i niecodzienne potrawy swoim klientom.
Założenie stoiska festynowego nie jest wbrew pozorom tak proste, jak wydawać by się mogło. Odpowiedni pomysł na sprzedaż, np. balonów na hel musi być poprzedzony licznymi wyliczeniami i zorientowaniem się czy nasze stoisko będzie przynosiło nam zysk czy wręcz przeciwnie. Dostosuj się do potrzeb rynku i swoich klientów i spraw, aby twoje stoisko było nowoczesne, ale także oferowało elementy, które po prostu będą same się sprzedawały.

Next Post

Pan Mieczysłwa Stoch - największy kolekcjoner płyt winylowych w Polsce

śr. maj 16 , 2018
Zbieranie płyt analogowych należy do do hobby, któremu niektórzy oddają się niemal przez całe życie. Jednym z przykładów takiej osoby jest Pan Mieczysław Stoch mieszkający w Sadybie. Zaczął on zbierać płyty winylowe jeszcze w młodości (w czasach liceum), a dzisiaj mam ich już ponad 30 tys. Kolekcja zajmuje aż dwa […]
Płyty winylowe sklep

Może też Cię zainteresować