Jak poprawnie czyścić kamień dekoracyjny w domu?

Granit, marmur, klinkier, lastriko i piaskowiec to aktualnie najpopularniejsze kamienie dekoracyjne jakie możemy spotkać w wielu domach. Stosowanie ich jest uzasadnione przede wszystkim przez wysoki poziom wytrzymałości na różne czynniki. Nie zmienia to faktu, że wyżej wymienione kamienie naturalne również ulegają plamom i innym zanieczyszczeniom. Warto jest wiedzieć jak skutecznie usuwać brud i plamy.

Czyszczenie kamienia naturalnego za pomocą specjalnych środków i odplamiaczy

Kamień dekoracyjny jest zazwyczaj wykorzystany jako materiał ścienny. Można też spotkać wiele domostw, w których kamienie naturalne służą jako kuchenne blaty czy wanny łazienkowe. Zastosowanie jest niemal nieograniczone. To dobrze, ponieważ popyt na tego typu tworzywa wzrasta z roku na rok, pomimo wysokich cen materiału. Kamienie dekoracyjne mogą jednak ulec zabrudzeniu oraz zniszczeniu. Każdy użytkownik tego materiału powinien posiadać środki chemiczne, które będą w stanie usunąć plamy i zapobiec odpadaniu odłamków za pomocą kleju. Dzięki takim preparatom będziemy w stanie sami naprawić spowodowane szkody. Wzywanie fachowców może wiązać się z poniesieniem wysokich kosztów, co raczej nie jest wskazane. Więcej o czyszczeniu kamienia można dowiedzieć się z filmiku – https://www.youtube.com/watch?v=vIcnPyJVxnY&feature=youtu.be/.

kuchnia z marmuru

Jak zapobiec problemom z kamieniem naturalnym?

O naturalne kamienie należy dbać. Nie wystarczy tutaj systematyczne czyszczenie z polerowaniem. Konieczne będzie zastosowanie specjalnego preparatu, który potrafi zabezpieczyć kamień przed wieloma czynnikami. Procesem, który nam pomoże jest impregnacja kamienia naturalnego. Polega on na wytworzeniu specjalnej powłoki hydrofobowej, która zabezpiecza powierzchnia kamienia przed wodą i innymi płynami mogącymi wpłynąć na stan wizualny tworzywa. Stosowanie impregnacji kamienia naturalnego jest potrzebna, a co najważniejsze w każdym sklepie kamieniarskim w trakcie dokonywania zakupu otrzymamy informację o konieczności tego zabiegu. Usuwanie plam z tłuszczu czy wosku nie będzie już stanowić problemu, ponieważ zaimpregnowany kamień nie nasiąka. Wystarczy wówczas kawałek papieru i woda.

Więcej informacji na temat czyszczenia kamienia naturalnego oraz jego impregnacji można znaleźć na stronie internetowej sklepu. Znajdziesz tam także poradnik i wskazówki co do czyszczenia i pielęgnacji.

Next Post

Co mówić, a czego unikać w coachingu?

czw. lis 14 , 2019
Zawód coacha jest obecnie bardzo popularnym kierunkiem obranym przez młode osoby. Widzimy potencjał, który może przyczynić się do polepszenia naszej sytuacji materialnej. Kwestie zawodowe nie są oczywiste. Określanie się tytułem coacha wymaga odpowiednich kwalifikacji, ale także świadomości tego co można i czego nie można robić.
szkoła coachingu

Może też Cię zainteresować