Rośliny doniczkowe – jakie warto wybrać do swojego mieszkania?

Rośliny doniczkowe mogą stanowić wspaniałą dekorację mieszkania. Zachwycają nas swoim pięknem i różnorodnością. Obecnie w sklepach znajdziemy wiele gatunków kwiatów doniczkowych. Na które warto się zdecydować?

Monstera

Monstera w ostatnich latach zdobyła ogromną popularność. Obecnie jest to jedna z najmodniejszych roślin. Jej motyw wykorzystywany jest we wzornictwie. Roślina ta posiada bardzo charakterystyczne liście. W naturalnych warunkach może osiągać nawet 20 metrów wysokości. Monstera pochodzi z rejonów Ameryki Środkowej i Ameryki Południowej. Roślina do prawidłowego wzrostu potrzebuje przepuszczalnej, torfowej ziemi. Innym dobrym rozwiązaniem będzie posadzenie monstery w doniczce z ziemią uniwersalną z dodatkiem szkliwa wulkanicznego.

Skrzydłokwiat

Inną bardzo popularną rośliną, którą często możemy spotkać w polskich domach, jest skrzydłokwiat. Należy do rodziny obrazkowatych. Znany jest przede wszystkim ze swoich właściwości oczyszczających powietrze. Roślina powinna stać w chłodnych miejscach. Skrzydłokwiat źle znosi duże nasłonecznienie czy przeciągi. Aby prawidłowo wzrastał należy mu również zapewnić odpowiednią wilgotność powietrza.

Storczyki

Storczyki zachwycają pięknymi, kolorowymi kwiatami. Przez wiele osób są uznawane za najpiękniejsze rośliny na świecie. Są jednak dosyć wymagające. Potrzebują odpowiedniego nawożenia. Jeśli pragniemy w naszym domu mieć zdrowe, silne storczyki, należy zaopatrzyć się w specjalny nawóz do storczyków. Trzeba też pamiętać, że rośliny te nie preferują dużego nawilżenia. Najlepiej doniczkę ze storczykiem umieścić w specjalnej osłonce, która zapobiegnie moczeniu korzeni.

 

Rośliny doniczkowe

Jak wiadomo istnieje wiele odmian roślin doniczkowych. Wybierając je powinniśmy zwrócić uwagę na preferencje konkretnych gatunków. Jeśli nasz salon jest mocno nasłoneczniony, nie należy tam stawiać kwiatów które lubią półcień. Powinniśmy również pamiętać, że niektóre rośliny są trujące. Jeśli w domu są małe dzieci, warto zrezygnować z takich roślin na rzecz innych gatunków.

Rośliny doniczkowe – sklep internetowy

Obecnie wiele z nas jest bardzo zapracowanych. Narzekamy na brak czasu. Nie mamy kiedy kupić roślin do domu czy na balkon. Dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w nie w sklepie internetowym. Obecnie takie miejsca oferują szeroki wybór wysokiej jakości roślin. Każdy powinien więc znaleźć w nich coś dla siebie. Wiele ciekawych propozycji roślin doniczkowych znajdziesz na stronie https://polskieogrody24.pl

Next Post

Monitoring w firmie - jakie wybrać kamery?

czw. wrz 17 , 2020
Istnieje wiele różnych form zabezpieczenia budynku – zarówno domu mieszkalnego, jak i firmy – przed włamywaczami lub wandalami. Dzisiejsza zaawansowana technologia pozwala nam uzyskać nagrania w bardzo wysokiej rozdzielczości i pozbawione jakichkolwiek zakłóceń, a wszystko to w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Dzięki temu wszystkiemu monitoring jest niezwykle popularny, nawet na całych […]
Kamery monitoringu

Może też Cię zainteresować