Co mówić, a czego unikać w coachingu?

Zawód coacha jest obecnie bardzo popularnym kierunkiem obranym przez młode osoby. Widzimy potencjał, który może przyczynić się do polepszenia naszej sytuacji materialnej. Kwestie zawodowe nie są oczywiste. Określanie się tytułem coacha wymaga odpowiednich kwalifikacji, ale także świadomości tego co można i czego nie można robić.

Jak uzyskać kwalifikacje w coachingu?

Istnieją dwie ścieżki na uzupełnienie wiedzy i otrzymanie odpowiednich kwalifikacji zawodowych. Jedna z tych dróg są studia. Aktualnie na rynku uniwersyteckim możemy zaobserwować wiele interesujących kierunków związanych z doradztwem i coachingiem. Z roku na rok zgłasza się coraz większa liczba chętnych. Popularność kierunku sprawiła, że pojawia się on na wielu uczelniach państwowych, ale głównie prywatnych w wyższych szkołach. Doradztwo i Coaching jest dostępny już w każdym województwie w kraju. Studia prowadzone są w opcji I i II stopnia w formie stacjonarnej i niestacjonarnej. Same studia jednak nie wystarczą do rozpoczęcia pracy. Coach ma kontakt z ludźmi, dlatego bardzo istotne są godziny praktyk, których powinno odbyć się naprawdę wiele, aby w pełni świadomym i w poczuciu odpowiedzialności zacząć współpracę z klientami na poziomie zawodowym.

Czego nie wypada mówić?

Pamiętajmy, że sesje coachingowe mają na celu wzbudzenie jak największego działania klienta. Pobudzenie jego myśli, które mogą sprowadzić go na właściwe tory na etapie rozwoju i zwiększenia motywacji. Niestety wielu z nas w takich sytuacjach stara się narzucać własne poglądy. Nie jest to dobre rozwiązanie. W przypadku coachów powinno być nawet zakazane. Jest to największy rodzaj krzywdy jaki może wyrządzić coach swojemu klientowi. Istnieją oczywiście sytuacje, w których nawet wypada coś klientowi zasugerować, ale nie jest to sprowadzenie go na swoją ścieżkę myślenia.

Szkoła trenerska coachingu

Coaching należy do stosunkowo nowych kierunków w branży zawodowej. Podniesienie swoich kwalifikacji to najważniejszy etap w pracy coacha. Idealnym miejscem może być zatem szkoła trenerska, która stawia na profesjonalizm i rzetelność. Taka właśnie jest szkoła coachingu Moderator, którą można znaleźć we Wrocławiu i w Warszawie. Więcej o szkole coachingu na https://moderator.edu.pl/.

Next Post

White Lies zagra w warszawskiej Stodole. Są jeszcze wolne bilety!

czw. lis 14 , 2019
Koncerty w Stodole to prawdziwa dawka emocji. Kto był ten wie, a kto nie to koniecznie musi się tam udać. Najbliższa okazja już 20 listopada gdzie swój koncert zagra zespół White Lies. Brytyjscy muzycy z pewnością rozgrzeją polską publiczność. Nie jest to ich pierwsza wizyta nad Wisłą, dlatego też wiemy […]

Może też Cię zainteresować