Ciekawe sposoby na wykorzystanie mchu dekoracyjnego

Mech dekoracyjny – chrobotek reniferowy – już od kilku sezonów robi prawdziwą furorę wśród aranżacji wnętrzarskich. Jako iż ta niezwykła żywa ozdoba jest banalnie prosta w pielęgnacji, wiele osób decyduje się na jej zakup. W niniejszym materiale prezentujemy ciekawe sposoby na wykorzystanie chrobotka reniferowego. Zapraszamy serdecznie!

Żywy obraz

Najbardziej popularnym zastosowaniem chrobotka reniferowego w domu, jest stworzenie z niego tak zwanego żywego obrazu. Wiele sklepów oferuje gotowe kompozycje z mchem dekoracyjnym, które różnią się między sobą odcieniami zieleni, kształtem i wielkością. Oczywiście można również samemu stworzyć taką kompozycję, jednakże wcześniej należy zapoznać się ze sposobami odpowiedniego mocowania chrobotka do podłoża, aby go nie uszkodzić. Osoby rozpoczynające swoją przygodę z mchem dekoracyjnym zdecydowanie powinny zacząć od gotowych rozwiązań.

panel ścienny z mchu dekoracyjnego - wyglądający jak żywy obraz

Panel ścienny z mchu

Drewniane panele dekoracyjne  na ścianę to świetny patent na modną ścianę, dla wszystkich fanów drewna. W ofercie sklepu Skotiwood www.skotiwood.pl dostępne są drewniane heksagony wypełnione właśnie chrobotkiem reniferowym. Możliwość dowolnego łączenia niniejszych paneli ściennych sprawia, że można tworzyć unikatową ozdobną mozaikę. Dzięki temu żadna ściana nie będzie taka sama!

Element większej kompozycji

Mech dekoracyjny można również stosować jako ciekawy dodatek wielu dekoracji: obrazów, szkatułek, stroików świątecznych itp. Stanowi świetny sposób, aby w ciekawy sposób udekorować również prezent dla bliskiej osoby. Zaletą chrobotka reniferowego jest jego plastyczność oraz podatność na układanie. Ponadto jako ozdoba jest całkowicie samowystarczalny – niezbędną do życia wodę pobiera z wilgoci w powietrza.

Next Post

Skorzystaj z usługi wynajem łóżek rehabilitacyjnych Katowice. Sprawdź, dlaczego warto

wt. kwi 7 , 2020
W trakcie rehabilitacji łóżka ortopedyczne są niezbędnym sprzętem, które ułatwiają życie zarówno pacjenta, jak i opiekuna. Dzięki nim chory zyskuje odrobinę niezależności i może wykonywać część czynności samodzielnie, nie wołając opiekuna za każdym razem. Niestety, zakup nowego sprzętu jest drogą inwestycją. Na szczęście, istnieje inna opcja, a jest nią wynajem […]
wynajem łóżek rehabilitacyjnych Katowice

Może też Cię zainteresować