Dom bliźniak – dla kogo?

Coraz większą popularnością cieszą się domy w zabudowie bliźniaczej. Jest to nieco korzystniejsze rozwiązanie od standardowych domów wolnostojących czy szeregowców. Sprawdź dla kogo taka zabudowa będzie odpowiednia.

Zabudowa bliźniacza

Dom bliźniak to świetne rozwiązanie dla dwóch rodzin, które zdecydowanie chcą mieszkać blisko siebie. Bardzo często na bliźniaki decyduje się rodzeństwo lub przyjaciele. Aktualnie, na zabudowę bliźniaczą decydują się nie tylko rodziny, ale także obcy dla siebie ludzie. Bliskość sąsiadów pozwala nawiązywać znajomości, a także zwiększa bezpieczeństwo. Jeżeli chcesz cieszyć się spokojem, możesz również odseparować się od sąsiada. Wysoki żywopłot czy ogrodzenie to tylko niektóre z rozwiązań.

Korzyści zabudowy bliźniaczej

Jedną z zalet domów bliźniaków jest aspekt finansowy. Z reguły tego typu domy są tańsze niż wersje wolnostojące, a zapewniają większy komfort niż domy szeregowe. Budując dom bliźniaczy posiadasz jeden dach, wspólne przyłącze elektryczne, kanalizację czy gaz. Pozwala to zaoszczędzić na kosztach budowy, ogrzewania czy na rachunkach. Do korzyści możemy również zaliczyć sąsiedztwo, które wpływa na poczucie bezpieczeństwa. Ma to duże znaczenie w przypadku wyjazdu na wakacje.

Dom bliźniak to bardzo interesujące rozwiązanie. Jest to pewnego rodzaju kompromis pomiędzy wolnostojącym domem, a wersją szeregową. Zyskując dom z prywatnym ogrodem musimy się jednak liczyć z obecnością sąsiadów. Domy w zabudowie bliźniaczej na terenie śląska znajdziesz w ofercie Lea Development: https://wzgorzewitosa.pl/.

Next Post

Jakie informacje uzyskamy dzięki smartwatchowi z monitorem snu?

pt. maj 7 , 2021
Nowoczesne smartwatche posiadają wiele przydatnych funkcji, które umożliwiają poprawę wielu aspektów naszego życia. Oprócz podstawowych funkcji jakimi jest kontrola parametrów życiowych podczas treningu, oferuje również możliwość monitorowania snu.
Smartwatch

Może też Cię zainteresować