Jakie informacje uzyskamy dzięki smartwatchowi z monitorem snu?

Nowoczesne smartwatche posiadają wiele przydatnych funkcji, które umożliwiają poprawę wielu aspektów naszego życia. Oprócz podstawowych funkcji jakimi jest kontrola parametrów życiowych podczas treningu, oferuje również możliwość monitorowania snu.

Poprawa jakości snu

Zegarek z możliwością monitorowania snu oparty jest o dwa pomiary. Jakość snu bada pulsometr oraz akcelerometr. Akcelerometr zbiera dane z ruchu zegarka i aktywności osoby, która śpi. Podczas snu, nasze ruchy ograniczone są do minimum, dlatego to ten moment uznawany jest jako rozpoczęcie naszej drzemki. Pulsometr natomiast, mierzy tętno użytkownika. Tutaj podobnie jak w przypadku ruchu, nasz puls podczas spoczynku maleje. Dane pobrane z pulsometru i akcelerometru określają fazy snu. Dedykowana aplikacja zbiera wszystkie dane, gdzie później możemy znaleźć informację ile trwała konkretna faza: krótka, głęboka czy faza REM. Szeroki asortyment smartwatchy z pomiarem snu znajdziesz na stronie: https://exonone.pl/ .

Fazy snu

Sen możemy podzielić na konkretne fazy. Jedną z nich jest faza NREM, drugą REM. Faza NREM to czas kiedy aktywność gałek ocznych jest bardzo mała. Tętno jest miarowe i nie występuje duża aktywność. NREM dzieli się na cztery stadia. W pierwszym etapie, zmniejszona jest świadomość i aktywność na zewnętrzne bodźce. W drugim, aktywność jest minimalna, nie reagujemy na bodźce z zewnątrz. Etap trzeci jest wstępem do snu głębokiego. Ostatni etap to już właśnie sen głęboki. Tutaj może pojawić się ruch. Całość fazy NREM może trwać do 100 minut. Po śnie głębokim przechodzimy do fazy REM. Wtedy mamy do czynienia z marzeniami sennymi, zwiększonym tętnem, przyspieszoną akcją serca czy ruchem gałek ocznych. Faza REM trwa około 15 minut. Wyniki pomiarów konkretnej fazy snu znajdziesz w dedykowanej aplikacji.

Next Post

Jakie ubrania zaliczyć do streetwearu?

pt. maj 7 , 2021
Moda streetwear to nie tylko młodzieżowy luz. Ten styl pokochali również dorośli mężczyźni, a nawet kobiety. Stał się popularny przede wszystkim z uwagi na brak określonych ram i możliwość wyrażenia siebie. Styl uliczny – wyznaczniki Streetwear to przede wszystkim odzwierciedlenie oryginalności, wolności i luzu. Styl przywędrował do nas ze Stanów […]
Odzież streetwear

Może też Cię zainteresować