Czym są rolety dzień i noc?

Roleta dzień i noc to jeden z najpopularniejszych modeli rolet wybieranych w polskich domach. Dlaczego niniejsza osłona przeciwsłoneczna cieszy się aż takim zainteresowaniem? Spróbujemy odpowiedzieć sobie na to pytanie – zapraszamy!

Rolety dzień i noc – jak sama nazwa wskazuje – świetnie spisują się zarówno w dzień, jak i w nocy. Za dnia mają na celu ograniczenie przepływu strumienia światła z zewnątrz, a nocą mają umożliwić spokojny sen. Można stwierdzić, że przecież każda roleta wewnętrzna działa w ten sposób. Owszem, ale roleta dzień i noc daje o wiele więcej możliwości. 

Zasada działania rolety dzień i noc

Otóż roleta dzień i noc składa się z naprzemiennych pasów o różnej gramaturze. Jaśniejsze pasy są bardziej transparentne i przepuszczają one w pewnym stopniu światło słoneczne. Dlatego też świetnie sprawdzają się za dnia, gdy nie chcemy odcinać przepływu światła słonecznego, a jedynie je trochę ograniczyć. Natomiast pasy zarezerwowane na “tryb nocny” całkowicie blokują widoczność z zewnątrz oraz strumień wpadającego światła. Dlatego też najchętniej stosowane są nocą, aby światło ulicznych latarni nie przeszkadzało w spokojnym śnie. Ponadto jeżeli chcemy ustrzec się niepożądanych spojrzeń sąsiadów, rolety dzień i noc również będą świetnym rozwiązaniem. 

Konstrukcja rolety i jej typy

Roleta dzień i noc składa się z materiału, który posiada naprzemienne pasy “dzień i “noc”. Zmiana ułożenia pasów następuje za pomocą sznurka (czasem dwóch), które odpowiednio ciągnąć przesuwają warstwy tkaniny. Rolety dzień noc mogą występować w wersji wolnowiszącej oraz w kasecie. Wolnowisząca odmiana jest po prostu zainstalowana nad oknem, a roleta swobodnie opada. Wersja z kasetą trzyma w ryzach całą roletę, dzięki czemu otwieranie i zamykanie okna nie zmienia jej położenia – roleta zmienia je wraz z oknem. 

Gdzie zamontować roletę dzień i noc?

Niniejsza roleta należy do jednych z najbardziej uniwersalnych. Oznacza to, że z powodzeniem może być stosowana w każdym pomieszczeniu: sypialni salonie, kuchni, a nawet w pokoju dziecka. Jedynie trzeba pamiętać o jej regularnym czyszczeniu – przecieraniu wilgotną ściereczką lub ściereczką z delikatnym detergentem (ale to w sytuacji pojawienia się ewentualnych plam). Rolety dzień i noc dostępne są na rynku w wielu wariantach kolorystycznych. Dzięki temu osłony te można dopasować odpowiednio do aranżacji danego pomieszczenia. 

Więcej informacji na temat rolet dzień i noc znaleźć można na stronie https://roletyzaluzjekatowice.pl/oferta/rolety-wewnetrzne/rolety-dzien-noc-wolnowiszace/

Next Post

Jak walczyć z próchnicą?

czw. lis 5 , 2020
Próchnica, to często spotykany problem, zarówno wśród starszych jak i młodszych pacjentów. Nieleczona może prowadzić do poważnych problemów z zębami, z kolei leczenie jej wywołuje wśród wielu osób ciarki. Jak więc walczyć z próchnicą?
stomatolog-bielsko

Może też Cię zainteresować