Jak wybrać kominek?

Wybór kominka nie jest łatwy. Przede wszystkim kupujący szukają kominka po rodzaju paliwa jakim jest zasilany, gdyż z tego wynikają pewne ograniczenia, np. w tym gdzie taki kominek może się znaleźć. My skupimy się jednak na stylistyce. Jak wybrać idealny kominek do wnętrza swojego domu?

Producenci oferują wiele typów kominków wybór jest trudny, a ilość modeli wcale go nie ułatwia.

Nowoczesne kominki

Jeśli masz elegancki nowoczesny dom, kominek powinien współgrać z modernistycznym wnętrzem. Podczas gdy tradycyjny kominek nie współgrałby z minimalistycznym współczesnym stylem domu.

W tej sytuacji potrzebujesz czegoś nieco prostszego. Czarne i chromowane elementy sprawdzają się w nowoczesnych ustawieniach i pasują do większości dekorów i kolorów.
W przypadku czegoś, co jest prawdopodobnie nieco bardziej stylowe, można wybrać kominek do otworu w ścianie. Wyglądają bardzo elegancko i różnią się od tradycyjnego stylu kominka.

Oprócz samego wkładu kominkowego istotna jest bardzo obudowa kominka. Możemy znaleźć takie obudowy, które wyglądają niesamowicie i współczesne. Materiały takie jak mikro marmur, czarny granit i wapień mogą doskonale wyglądać w nowoczesnym domu.

Kominki tradycyjne

Dla wielu z was, którzy mają zabytkową posiadłość, zainstalowanie nowoczesnego kominka brzmi prawdopodobnie świętokradztwo!

Ogień otwarty jest prawdopodobnie najbardziej tradycyjny, zwłaszcza jeśli masz komin. Jeśli jednak otwarty ogień nie jest dla ciebie praktyczny, możesz wybrać kominek gazowy.

Tradycyjne kominki mogą być obłożone kamieniem lub cegłą i znajdują się w dużym otworze kominowym.

Kominek tzw. koza

Dla fanów wolnostojących kominków w stylu skandynawskim, ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się tak zwane „kozy”. To rodzaj żeliwnych kominków. Mają one tradycyjny charakter sprawdzą się w przypadku chatek, czy domów w skandynawskim stylu. Jeżeli jednak posiadamy dom zdobiony sztukaterią, taki kominek nie wpisze się w stylistykę.

Poszukujecie kominków, zajrzyjcie na stronę https://kominki-ratajczak.pl/

Next Post

Marka Margittes na wiosnę. Sprawdź najnowsze trendy 2019!

wt. maj 7 , 2019
Ubiegłoroczne trendy upłynęły pod zwierzęcym charakterem ubrań. Odzież w panterkę okazał się strzałem w dziesiątkę. Wiosna 2019 z pewnością będzie oparta na szerszej bazie kolorów i wzorów. Kobiecość i elegancja to aspekty, które ponownie powracają do łask. Poniżej znajdą Państwo zestaw najnowszych trendów odzieżowych dla kobiet na sezon wiosenny.
wybieg dla modelek

Może też Cię zainteresować