To musisz wiedzieć przed budową oranżerii!

Chcąc zaplanować budowę ogrodu zimowego, musisz wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Zebraliśmy kilka cennych rad, które pozwolą oszczędzić czas.

Odpowiednia lokalizacja

Jedną z kluczowych kwestii dotyczących budowy ogrodu zimowego jest jego umieszczenie względem stron świata. W zależności lokalizacji, możemy liczyć na inne warunki. Najlepiej wybrać pomiędzy stroną wschodnią i zachodnią. Na północy dopływa bardzo mało światła słonecznego, co może negatywnie wpływać na rozwój roślin i temperaturę wewnątrz. Z kolei strona południowa jest mocno nasłoneczniona – w tym przypadku warto zadbać o odpowiednią wentylację.

Zadbaj o odpowiednią konstrukcje

Budowanie ogrodu zimowego powinniśmy zacząć od trwałych fundamentów z betonów. Najprościej będzie, jeśli zaplanujesz ten etap już w momencie projektowania domu. Oranżerie posiadają przeszklone ściany i dach. Należy wybrać odpowiednie szkło hartowane, które będzie odporne na działanie czynników zewnętrznych. Szklane okna i dach muszą być przede wszystkim odporne na wiatr i duży napór śniegu. Najczęściej, dach projektowany jest pod skosem, aby umożliwić samodzielne zsuwanie się zalegającego śniegu czy liści.

Formalności

Budowa ogrodów zimowych podlega prawu budowlanemu. Według zapisów, obiekty do 35m2 nie wymagają pozwolenia na budowę. Jeżeli Twoja oranżeria przekroczy tą powierzchnię, należy zgłosić się do odpowiedniego organu w celu wydania pozwolenia.

Więcej informacji znajdziesz: http://www.ogrodyzimowe-expert.pl/oranzeria-warszawa.

Next Post

Na co zwrócić uwagę wybierając smartwatcha?

śr. wrz 8 , 2021
Smartwatch to bardzo popularny gadżet, który zastąpił tradycyjny zegarek. Zamiast tarczy ze wskazówkami, nowoczesny zegarek wyposażony jest w wyświetlacz, który ją imituje. Oprócz standardowej funkcji: godziny i daty, może pokazywać o wiele więcej informacji.
smartwatch

Może też Cię zainteresować