Jak walczyć z próchnicą?

Próchnica, to często spotykany problem, zarówno wśród starszych jak i młodszych pacjentów. Nieleczona może prowadzić do poważnych problemów z zębami, z kolei leczenie jej wywołuje wśród wielu osób ciarki. Jak więc walczyć z próchnicą?

Co to próchnica zębowa?

Próchnica to nic innego, jak ciemnobrązowe lub czarne plamy na zębach. Jest to zakaźna choroba bakteryjna zębów, a dokładniej tkanek twardych zęba. Próchnica powoduje demineralizację substancji organicznych, czego skutkiem jest psucie się zębów. Problem próchnicy dotyczy aż 95% ludzi w Polsce, a jej powstanie przyczynia się do utraty zębów. By w pełni móc z nią walczyć niezbędny jest bohater, jakim jest stomatolog. Bielsko, to miasto w którym swoją klinikę ma Rodentica, która może pomóc w walce z tą chorobą.

stomatolog.bielsko

Z jakiego powodu powstaje próchnica?

Jednym z czynników, na które niestety nikt nie ma wpływu jest osobliwa skłonność do tej choroby. Wyleczona próchnica na jednym zębie nie oznacza wygranej. W takich przypadkach znaczna część osób zauważa problem na kolejnych zębach. Czas również nie jest sprzymierzeńcem, jeśli chodzi o walkę z próchnicą. Sytuacje te może rozwiązać tylko dentysta, na przykład polecany przez nas stomatolog Bielsko. Niestety, ludzie czasami sami proszą się o problemy z zębami. Nadmierne spożywanie cukru to idealna sytuacja dla rozwoju bakterii odpowiedzialnych za próchnicę zębów. Nie warto kierować się też myślą, że “częste mycie skraca życie”. Owszem skraca, ale życie bakterii. Odpowiednia częstotliwość mycia zębów może skutecznie chronić przed próchnicą i jej leczeniem.

stomatolog bielsko

Jak pokonać próchnicę?

Tutaj nie ma za wiele opcji. Jedyną osobą, która może pomóc pokonać próchnicę, to dobry stomatolog Bielsko. Sami nie wiele jesteśmy w stanie zdziałać, gdy próchnica się już pojawi. Jedyne co możemy zrobić, to umówić się na wizytę u specjalisty. Gdy jednak wyleczymy próchnicę, warto dbać o zęby, by nie narazić ich na kolejne ogniska próchnicy, a siebie uchronić przed wizytami u dentysty, którego tak wiele osób przecież się boi.

Wpis powstał we współpracy z rodentica.pl

Next Post

Rodzaje szkoleń biznesowych - przydatne informacje

pt. lis 6 , 2020
Obecnie szkolenia biznesowe są nieodłącznym elementem funkcjonowania firmy. Przynoszą zyski dla pracownika jak i pracodawcy. Dlatego warto inwestować w szkolenia, aby móc poszerzać wiedzę. Warto zaznaczyć, że wyróżniamy dwa rodzaje szkoleń, ze względu na formę i temat prezentowanej wiedzy.
szkolenie biznesowe

Może też Cię zainteresować