Zabudowa tarasu i balkonu – dlaczego to najlepsza decyzja w Twoim życiu?!

Przez coraz częstsze zmiany w warunkach pogodowych czy anomalie atmosferyczne, takie jak śnieg w maju albo trzydzieści stopni Celsjusza jesienią, nawet latem trudno swobodnie korzystać z balkonów, tarasów czy werand. Istnieje jednak rozwiązanie, które pozwoli Ci cieszyć się nimi nawet przez cały rok albo przez większość czasu, bez względu na to, czy pada deszcz lub śnieg, czy wieje silny wiatr, a nawet kiedy jest burza.

Błogi spokój

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na przeszklenie balkonów czy zabudowy tarasów i werand, a także na budowę ogrodów zimowych i oranżerii. Co ciekawe, takie zabudowy można wykonać nie tylko, gdy jest się właścicielem jednorodzinnego domu, ale także i zwykłego mieszkania! Tego typu rozwiązania umożliwiają korzystanie z tych przestrzeni przez cały rok, bez względu na to, jaka będzie w danej chwili pogoda. Zabudowy są szklane, więc dzięki nim mamy nadal dostęp do natury i słońca, ale jednocześnie jestesmy ochraniani przed deszczem, śniegiem i wiatrem, a także nieprzyjemnymi temperaturami, jeśli zdecydujemy się na ogrzewanie, choć wcale nie musimy z niego korzystać, ale bez ogrzewania będziemy mogli zapomnieć o przebywaniu na balkonie czy w ogrodzie zimowym kiedy temperatury znacznie spadną. Inną, ogromną zaletą wykonania takiej zabudowy tarasów czy balkonów jest uzyskanie ciszy i błogiego spokoju. Zabudowy znacznie ograniczają hałas. Co ciekawe, nawet jeśli nie zdecydujesz się na ogrzewany balkon, w pomieszczeniu znajdującym się przy nim i tak będzie nieco cieplej niż zwykle. Balkon w tym wypadku działa jak tarcza – dzięki temu możesz oszczędzić na ogrzewaniu! Zabudowy są tak samo szczelne jak okna. Ale ludzie nie decydują się na nie tylko ze względu na izolację cieplną czy ogrodzenie od hałasu. Zabudowy są również estetycznym elementem architektury budynku.

Konstrukcja zabudowy

W przypadku balkonów sprawa ma się nieco inaczej – zabudowa może być ramowa lub bezramowa. Ta druga jest bardzo praktyczną osłoną, a przy okazji w żaden sposób nie ogranicza światła słonecznego. Nie ingeruje również w wygląd samego budynku i niczego nie przesłania. Do innych zabudowań stosuje się często lekkie, a przy tym niezwykle wytrzymałe profile aluminiowe. Więcej informacji na temat zabudowy tarasów oraz balkonów znajdziesz na stronie https://www.foga.pl/zabudowa-tarasow.

Next Post

Wiosna to idealny czas na czyszczenie wentylacji!

czw. cze 6 , 2019
Zbliżamy się do okresu wakacyjnego. Wiosną występuje największe stężenie pyłków w unoszącym się powietrzu. Pylące rośliny i drzewa mogą doprowadzić do zatkania wentylacji w naszym mieszkaniu, domu czy biurze. Sprawdź w jaki sposób należy działać, aby nasza wentylacja nadal funkcjonowała poprawnie.
wentylacja

Może też Cię zainteresować