Podnośniki koszowe w Rybniku – wynająć czy kupić?

Podnośniki koszowe, określane także mianem podestów ruchomych, to nic innego, jak specjalistyczne urządzenia dźwigowe, które wykorzystuje się do wszelkich prac związanych z wysokościami. Taka maszyna składa się z kosza lub platformy, które są umocowane na końcu hydraulicznego ramienia, jakim można dość swobodnie manewrować podczas wykonywanych działań.

 

Na co dzień wykorzystuje się je przede wszystkim w branży budowlanej – podczas wykonywania wszelkich prac związanych z budową albo i demontażem wszelkich konstrukcji, takich jak domy, mosty itd. Ale także i co jakiś czas do mycia okien, wiosną do odnowy elewacji i przycinania wysokich roślin w sadach i parkach czy zimą do odśnieżania dachu i rynien. A także od czasu do czasu do naprawy lamp ulicznych czy instalacji reklam. Niektóre firmy stosują takie urządzenia przez cały rok, inne natomiast tylko przez określony, czasami bardzo krótki czas – kilku miesięcy lub zaledwie kilku tygodni. Z tego powodu też doskonałym rozwiązaniem wydaje się wynajem podnośników koszowych. Na rynku możemy znaleźć kilka firm, które specjalizują się w takich usługach. Przykładowo wynająć podnośniki koszowe, dźwigi i maszyny podnośnikowe w Rybniku można np. tutaj – www.dzwigi-laziska.pl Co jednak bardziej się opłaca? 

Zakup czy wynajem?

Przed dokonaniem większego zakupu zawsze powinniśmy się najpierw dobrze zastanowić i dowiedzieć się, ile dokładnie będą wynosić koszty samej maszyny, ale także i jej konserwacji i utrzymania w dobrym stanie przez cały rok. Podnośniki koszowe i dźwigi to dość drogie urządzenia. Nowa maszyna to koszt kilkuset tysięcy złotych. Czy warto postawić na zakup, jeśli nie zamierzamy stosować tego typu urządzeń wystarczająco często? Należy tutaj zauważyć, że nieużywany sprzęt niszczeje, a naprawa i konserwacja także może sporo kosztować. Innym rozwiązaniem jest kupno używanego podnośnika – ale to jedynie z pozoru tańsza inwestycja. Zresztą używane urządzenia dość szybko mogą wymagać naprawy, a częste koszta z tego tytułu mogą wynieść nawet tyle, ile zakup zupełnie nowej maszyny. Nowa maszyna to gwarancja bezpieczeństwa, używana natomiast jest po prostu narażona na awarie. Sprawa z wynajmem wygląda zupełnie inaczej – zdecydowanie ma wiele zalet. Wynajmując podnośniki koszowe nie musi przejmować się wystąpieniem awarii, w takim wypadku firma wynajmująca sprzęt po prostu wymieni nam go na nowy, a sama zajmie się naprawą, o ile awaria nie jest spowodowana naszą bezpośrednią winą. Kolejną ogromną zaletą jest to, że z niektórymi firmami możemy dogadać się tak, że ich pracownik przywiezie i sam odbierze sprzęt, gdy będzie już po wszystkim. Dzięki temu można wynająć dźwigi  w Rybniku nie mieszkając w tym mieście. Wynajem to także brak kosztów związanych z eksploatacją i konserwacją.

Next Post

Jak wyróżnić się na tle innych firm? Proste i sprawdzone rozwiązania reklamowe

wt. sie 4 , 2020
Zakładając nową firmę zaczynamy planować na mniejszą lub większą skalę. Zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy pierwsi na rynku, a konkurencja nie śpi. Pojawiając się w danej branży liczymy na to, że klienci sami do nas przyjdą ze względu na dobrze utworzoną ofertę handlową i przystępne ceny. Czasami to jednak […]

Może też Cię zainteresować