Zabezpieczenie ładunku na przyczepie samochodowej

Przyczepy samochodowe to niezbędne pojazdy do przewożenia ciężkich i wielkogabarytowych ładunków. Jeśli mamy w planach przewóz maszyn, materiałów budowlanych, chcemy zorganizować przewóz rzeczy podczas przeprowadzki przyczepy samochodowe są nieocenione. Jednak aby cały proces transportu odbywał się sprawnie i w pełni bezpiecznie musimy dobrze zaplanować przewóz ładunku. Czego powinien dotyczyć ten plan? Kilka cennych porad poniżej.

Odpowiednie rozmieszczenie ładunku

Najpierw powinniśmy zadbać o odpowiednie rozplanowanie załadunku. Po pierwsze przyczepa nie może być zbytnio obciążona, nie bez znaczenia jest także odpowiednie rozmieszczenie ładunku. Chodzi o to aby nacisk na oś przyczepy był rozłożony dość proporcjonalnie. Dla przykładu na przednią oś może to być 25% obciążenia natomiast na oś napędzającą około 30%.

Zabezpieczenie podczas transportu

Niezbędne jest również prawidłowe zabezpieczenie podczas transportu. Jest to jednak poniekąd kwestia indywidualna wszystko zależy od tego co chcemy przewieźć i jak duży będzie to załadunek. Ciężkie i wielkogabarytowe ładunki dobrze jest przypiąć pasami zabezpieczającymi. Pasy do mocowania ładunków należy dobrać do wagi i szerokości przewożonego załadunku. Jeśli planujemy przewieźć dość długi przedmiot warto zastosować pasy transportowe z napinaczem takie lepiej zabezpieczą przewożony ładunek. W ten sposób zabezpieczony ładunek nie przemieści się w podróży i nie ulegnie zniszczeniu. Pasy do mocowania ładunków małych i wielkiego gabarytu dostępne są w sklepie Na-Haku – https://www.na-haku.eu/category/zabezpieczenie-ladunku-pasy-napinacze-akcesoria tutaj dostępne akcesoria i części do przyczep samochodowych, lawet i naczep.

Obowiązujące normy prawne

Zabezpieczenie przewożonych ładunków nie jest niczyim wymysłem. Jest to przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa, zaś wymogi dotyczące właściwego zabezpieczenia ładunku są określane w normie EN 12195-2. Normy wskazują na to jakich zabezpieczeń transportowych używać, jakie stosować pasy transportowe, jak odpowiednio przewozić towary wielkogabarytowe. W normie prawnej znajdziemy także informacje dotyczące sposobu znakowania przewożonego ładunku.

Next Post

Dom bliźniak - wady i zalety

śr. wrz 8 , 2021
Dom bliźniak to alternatywa pomiędzy domem wolnostojącym, a szeregowym. Połączone dwa obiekty, stykają się jedną ścianą, ale gwarantują osobne wejście i własny ogródek.
Osiedle domów

Może też Cię zainteresować