Serwisowanie aut ciężarowych

Samochód ciężarowy to pojazd z reguły wykorzystywany na długich dystansach. Z uwagi na dużą masę i intensywność użytkowania, eksploatacja części jest znacząco wyższa niż w przypadku innych aut.

Prawidłowe użytkowanie

Jak każdy sprzęt, auta ciężarowe wymagają okresowych badań stanu technicznego oraz serwisowania. Są jednak czynności, które wykonywane regularnie mają wpływ na przedłużenie trwałości części. Kierowca, jest tak naprawdę pierwszą osobą która może zauważyć znaczące zmiany w pracy całego układu mechanicznego. W przypadku aut ciężarowych jedna usterka może mieć poważne konsekwencje, a nawet pociągać za sobą inne. Jak w przypadku każdego pojazdu, nie tylko ciężarowego, bieżąca wymiana oleju w silniku, dolewanie płynu chłodniczego, stan ogumienia czy obserwacja innych układów to podstawa. Najważniejsze wymiany jesteś w stanie wykonać samodzielnie, natomiast poważniejsze usterki zdecydowanie warto wykonać u specjalisty, który oferuje oryginalne części do aut dostawczych. W ofercie sklepu: https://sklep.transport-podlasie.pl/ znajdziesz wyposażenie do wiodących producentów tirów tj. Man, Iveco, Volvo czy Mercedes- Benz itp. Jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości i trwałości wybierz nowe części, które zagwarantują bezpieczeństwo podczas jazdy.

Zaawansowana naprawa

W przypadku poważnych awarii tj. instalacja elektryczna czy zużycie części, udaj się do profesjonalnego warsztatu. Najważniejszym elementem w samochodzie ciężarowym jest naczepa. Mocno wpływa na stabilizację oraz bezpieczeństwo podczas jazdy na drodze. Prawidłowo działający układ hamulcowy i odpowiednie oświetlenie to podstawa. Tarcze, klocki i ogumienia mają również duży wpływ na bezpieczeństwo kierowcy oraz innych użytkowników drogi. Do najczęstszych awarii związanych z dużą eksploatacją należą: wymiany osi, zawieszenie mechaniczne czy wsporniki zawieszenia. Częstemu zużyciu ulegają również części do zabudowy kabin, pompy do podnoszenia kabin, części do klimatyzacji, lusterka czy czujniki poziomu paliwa. W przypadku starszych modeli aut ciężarowych, które mają przejechane dużo kilometrów warto zwrócić uwagę na rozrząd, skrzynię biegów, silnik czy sprzęgło.

Next Post

Odzież używana dla dzieci online - dlaczego warto?

wt. lut 2 , 2021
Każdy rodzic zdaje sobie sprawę, jak drogie są ubranka dla dzieci. Jednych na nie stać, drugich nie, a trzecia grupa woli zaoszczędzić i wydać pieniądze na ważniejsze rzeczy. Coraz popularniejszym sposobem na zaoszczędzeniu w domowym budżecie jest kupowanie używanej odzieży dla dzieci online. Jednak czy oszczędność pieniędzy to jedyna zaleta […]

Może też Cię zainteresować