Akcesoria przydatne podczas rajdów samochodowych – w co zainwestować?

Każdy zawodnik biorący udział w rajdach doskonale zdają sobie z licznych obowiązków, które muszą zostać spełnione przed przystąpieniem do zawodów. Odpowiednia odzież, wyposażenie pojazdu to tylko wierzchołek góry lodowej. W niniejszym artykule pragniemy jednak skupić się na akcesoriach uzupełniających, które przydatne są podczas wyścigów i zwiększają komfort i bezpieczeństwo zawodników. Zapraszamy!

Nawadnianie w czasie wyścigów

Pewnie wiele osób zastanawiało się, w jaki sposób rajdowcy i piloci spożywają napoje podczas wyścigów. Jako iż nie powinni odrywać rąk w celu sięgnięcia po butelkę, skonstruowano specjalne bidony dla rajdowców, które zawieszone są na tylnej części fotela, a do ust zawodnika poprowadzona jest specjalna rurka z ustnikiem. Dzięki niej zawodnik w dowolnym momencie może napić się wody, co jest bardzo ważne, aby uniknąć odwodnienia organizmu, które jest niezwykle niebezpieczne podczas rajdów, gdyż grozi np. zasłabnięciem za kierownicą.

Ulga dla kręgosłupa

Jeżeli już jesteśmy przy akcesoriach zwiększających komfort, niezwykle ważną rolę odgrywają tutaj kołnierze usztywniające kręgosłup. Ostre zakręty, wyboje, a także niestety również wypadki w czasie rajdu, mogą być niezwykle niebezpieczne dla kręgosłupa i odcinka szyjnego. Kołnierze odpowiednio stabilizują kręgosłup oraz szyję, dzięki czemu stanowią świetne zabezpieczenie. Warto dodać, że kołnierze te również powinny odpowiednio przylegać i pasować do fotela, w którym zawodnik będzie się znajdował.

Wieszak na kask

Adrenalina, liczne warstwy odzieży – to wszystko powoduje nieraz ogromne pocenie się zawodników I choć posiadają oni kominiarkę (baklawę), która pochłania większość wilgoci, to może i tak dojść do zmoczenia kasku. Aby po zakończonym rajdzie kask mógł odpowiednio wyschnąć, aby być gotowym do kolejnego użytku, warto zainwestować w profesjonalne wieszaki na kask lub suszarkę do kasków (wersja dla niecierpliwych).

Wyżej wymienione akcesoria można nabyć w sklepie dla rajdowców https://motorsport.2brally.pl/.

Next Post

Wentylatory promieniowe – rodzaje i miejsca zastosowania

śr. paź 21 , 2020
Wentylatory promieniowe należą do szerokiej grupy wentylatorów wykorzystywanych w przemyśle. Standardowo dzielimy je na wentylatory promieniowe niskociśnieniowe, wentylatory promieniowe średniociśnieniowe oraz wentylatory promieniowe wysokociśnieniowe. Silnik – podstawowe informacje Urządzenia posiadają wytrzymały silnik. Posiada on klasę izolacji F, a także stopień ochrony IP 55. Ważną zaletą silnika jest to, że może […]

Może też Cię zainteresować