Z czego zbudować nowoczesny garaż?

Garaż samochodowy możemy wybudować z wielu różnych materiałów. Najpopularniejszym wyborem są te wolnostojące, drewniane czy z płyt warstwowych. W zależności od wykorzystanego surowca możemy spodziewać się innych właściwości.

Nowoczesne garaże wolnostojące

Najczęściej spotykanym garażem samochodowym są wersje wolnostojące. Obiekt można wybudować w dowolnym czasie, niezależnie z budową domu. Garaż samochodowy możemy dowolnie zaprojektować zgodnie z naszymi potrzebami. Stawiając na garaż wolnostojący należy pamiętać o konieczności uzyskania pozwolenia na budowę. Taki garaż samochodowy powinien wpisywać się w stylistykę reszty domu.

Garaże drewniane

Drewno jest efektownym rozwiązaniem, ale rzadko wybieranym z uwagi na stosunkowo niską trwałość i odpowiednią impregnację. Garaże samochodowe wykonuje się z sosny lub świerku.

Garaż z płyt warstwowych

Płyty warstwowe to nowoczesne rozwiązanie, które jest bardzo funkcjonalne. Garaż z płyt warstwowych możesz w prosty sposób przenieść w inne miejsce, jeżeli tego potrzebujesz. Cała konstrukcja nowoczesnego garażu jest lekka i wytrzymała. Płyta warstwowa to materiał, który składa się z rdzenia i blach. Rdzeń może być wykonany zarówno ze styropianu jak i poliuretanu. Na zewnątrz garażu można wykonać tynkowanie, dzięki czemu dopasujesz obiekt do stojącego już domu. Garaż wolnostojący z płyt warstwowych możesz wykonać współpracując z producentem garaży: http://piotr.com.pl.