Wentylatory promieniowe – rodzaje i miejsca zastosowania

Wentylatory promieniowe należą do szerokiej grupy wentylatorów wykorzystywanych w przemyśle. Standardowo dzielimy je na wentylatory promieniowe niskociśnieniowe, wentylatory promieniowe średniociśnieniowe oraz wentylatory promieniowe wysokociśnieniowe.

Silnik – podstawowe informacje

Urządzenia posiadają wytrzymały silnik. Posiada on klasę izolacji F, a także stopień ochrony IP 55. Ważną zaletą silnika jest to, że może pracować z przemiernikiem częstotliwości. Urządzenia mają szeroki zakres temperatury, w której mogą pracować (-20 stopni Celsjusza do +40 stopni Cejsjusza).

Zastosowanie wentylatorów promieniowych

Wentylatory promieniowe są wykorzystywane w wielu miejscach. Znajdują zastosowanie w instalacjach przemysłowych, instalacjach wentylacyjnych, a także osuszania powietrza. Urządzenia są również wykorzystywane w instalacjach klimatyzacyjnych. Mogą transportować zarówno czyste jak i brudne powietrze. Dokładne informacje na temat wentylatorów znajdziesz na stronie https://www.luftberg.pl

Co zrobić, aby wentylatory promieniowe długo pozostawały sprawne?

Działanie wentylatora promieniowego ma wpływ na całą instalację, w której pracuje. Dlatego tak ważne jest to, aby działał sprawnie. Aby uniknąć awarii należy podjąć odpowiednie działania. Wentylatory przemysłowe, w tym wentylatory promieniowe powinny regularnie podlegać przeglądom. Dzięki nim będzie możliwe wykrycie awarii na wczesnym etapie. Będziemy mogli dokonać szybkiej naprawy. Jeśli podczas normalnej pracy coś w pracy urządzenia nas zaniepokoi, również należy bliżej przyjrzeć się działaniu urządzenia. Być może uda nam się w ten sposób uniknąć większej awarii i związanych z nią długotrwałych napraw.

Urządzenia wysokiej klasy

Ważne jest to, aby jeśli planujemy zakup nowych wentylatorów, wyposażyć zakład produkcyjny w urządzenia wysokiej klasy. Takie wentylatory będą energooszczędne i bezpieczne. Warto więc postawić na produkty uznanych marek, które cieszą się dużą renomą.

Next Post

Transport lotniczy do USA

wt. paź 27 , 2020
Stany Zjednoczone są drugim co do wielkości eksporterem towarów i dóbr na całym świecie. Jest to największa wolnorynkowa gospodarka na świecie! W skład eksportowanych produktów wchodzą między innymi takie wyroby jak: wyposażenia kompletnych obiektów przemysłowych (elektrowni wodnych, cieplnych, jądrowych, hut, rafinerii, fabryk), komputery, samoloty, broń czy tworzywa sztuczne.

Może też Cię zainteresować