Jak działa peleciarka?

Biopaliwa cieszą się w ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem. Zbliżający się wielkimi krokami sezon grzewczy powoduje, że coraz więcej osób postanawia zastąpić tradycyjne paliwa niezwykle przyjaznym dla środowiska pelletem. Właśnie z tego powodu urządzeniem, które coraz częściej spotykamy w wielu gospodarstwach domowych i firmach, jest peleciarka. W poniższym artykule skupimy się na tym, jak działa peleciarka i co warto wiedzieć o tym urządzeniu.

Peleciarka – zasada działania

Peleciarka to niezwykle nowoczesne urządzenie, które pozwala na szybką i wydajną produkcję pelletu. Produkcja biopaliwa nie jest skomplikowana i polega na sprasowaniu materiału pod odpowiednim ciśnieniem. W tym celu wykorzystać można na przykład odpady drzewne, trociny lub gałęzie. Do produkcji pelletu można z powodzeniem wykorzystać trociny pochodzące z różnych gatunków drzew.

Przed przystąpieniem do produkcji pelletu, należy pamiętać o tym, aby materiał umieszczany w peleciarce został odpowiednio przygotowany. W tym celu należy go oczyścić oraz osuszyć. W dalszym etapie nasz surowiec powinien być odpowiednio rozdrobniony, przesiany i pozbawiony elementów, które mogą negatywnie wpłynąć na produkcję granulatu.

Odpowiednio przygotowany surowiec może zostać umieszczony w peleciarce. Na początku przygotowana wcześniej masa trafia do dozownika. Ten przeciska ją na matrycę, na której znajdują się rolki prasujące. To właśnie one wtłaczają biomasę do otworów pod wysokim ciśnieniem i w odpowiedniej temperaturze. W kolejny etapie produkcji, sproszkowany pellet jest obcinany przy użyciu specjalnych noży. Pozwala to na uzyskanie produktu o jednolitej masie i rozmiarze.

Czy obsługa peleciarki może być skomplikowana?

Jak widać z powyższego opisu, zasada działania peleciarki wcale nie jest skomplikowana. Z jej obsługą powinien sobie poradzić nawet początkujący. Produkcja pelletu jest niezwykle opłacalna, dlatego warto postawić na zakup sprzętu wysokiej jakości, który pozwoli na wydajną i szybką produkcję interesującego nas biopaliwa.

Jeżeli decydujemy się na zakup peleciarki, warto postawić na sprawdzonych producentów. Tutaj z powodzeniem sprawdzą się niezawodne peleciarki oferowane przez firmę LabEcoTech: https://labecotech.pl/granulatory-peleciarki/

Jeżeli jednak obawiasz się, że możesz nie poradzić sobie z obsługą urządzenia, firma LabEcoTech rozwieje Twoje obawy. Umożliwia ona bowiem przetestowanie sprzętu, a doświadczeni pracownicy pomogą w jego obsłudze i udzielą wszelkich niezbędnych instrukcji.

Next Post

Stoiska reklamowe - projekt i aranżacja przykuwające uwagę

śr. wrz 1 , 2021
Stoiska reklamowe wykorzystywane są w wielu branżach – ich głównym zastosowaniem jest zwiększenie świadomości marki wśród potencjalnych kontrahentów i klientów w trakcie wydarzeń branżowych oraz eventów promocyjnych. Organizacja stoisk wystawowych wcale nie jest jednak tak prosta jak mogłoby się wydawać. Dowiedz się w jaki sposób zaprojektować i zaaranżować stoiska reklamowe!

Może też Cię zainteresować