Urządzenia dla niepełnosprawnych – jakie znajdziemy na rynku?

<span style=”font-size: medium;”>Rynek dziś pełen jest urządzań dla osób niepełnosprawnych. Zarówno te ułatwiające poruszanie się, wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych i rehabilitacyjnych, a także tych pomagających likwidować bariery architektoniczne.

Urządzenia do likwidacji barier architektonicznych

Schodołazy

To urządzania do pokonywania schodów stopień po stopniu dzięki napędowi kołowemu lub gąsienicowemu. Służy do transportu osób na wózkach inwalidzkich.

Windy schodowe/ krzesła

Windy schodowe inaczej krzesła schodowe, to krzesła przymocowane do szyn, które po torze prostym lub krzywym transportują osobę nad schodami.

Windy

Windy mogą być zarówno montowane na zewnątrz, jak i w środku. Windy dzielą się na te do 1,5 metra do 3 metrów i te do 15 metrów, które najczęściej są zamawiane na specjalne zamówienie.

Platformy dla niepełnosprawnych

Platformy dla niepełnosprawnych służą także do pokonywania różnic w poziomach. Stanowią możliwość pokonania schodów przez osoby niepełnosprawne.

Pochylnie

Metalowe pochylnie montowane są zazwyczaj, gdy do czynienia mamy tylko z kilkoma stopniami, gdyż kąt nachylenia nie może być za duży, aby umożliwić osobie na wózku swobodny podjazd.

Urządzenia do przemieszczania się

Wózki inwalidzkie tradycyjne

Tradycyjne wózki inwalidzkie składają się z 2 dużych kół i z dwóch małych. Napędzane są siłą rąk osoby niepełnosprawnej.

Elektryczne wózki inwalidzkie

Są bardziej rozbudowane. Osiągają niekiedy szybkość 8 km na godzinę. Są dostępne bardziej proste modele oraz te terenowe.

Urządzenia do podnoszenia chorych

Podnośniki dla niepełnosprawnych ułatwiają opiekują osób niepełnosprawnych podnoszenie osób niepełnosprawnych, mycie, zabiegi higieniczne, ale także rehabilitację.

Dziś na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, pozwalających swobodny dostęp do budynków, ułatwiających poruszanie się czy opiekę nad osobą chorą.

Next Post

Niepełnosprawność – kiedyś i dziś

czw. gru 20 , 2018
Niepełnosprawność nie jest sytuacją nową. Z niepełnosprawnością ruchową czy intelektualną borykali się ludzie od zawsze. Jednak dzisiaj możemy powiedzieć o znacznej poprawie.

Może też Cię zainteresować